Jak dostać się do lekarza w Moskwie

Mieszkańcy Moskwy i zamiejscowy mieszkańcy Rosji, którzy przybyli do stolicy, mogą dostać się w sytuacji, kiedy niezbędna jest pomoc medyczna. Jeśli się z kimś, kto jest zameldowany w mieście, wszystko jest bardzo proste – im trzeba udać się do przychodni w miejscu zameldowania, goście stolicy nie wszędzie można skorzystać z bezpłatnych usług medycznych, nawet mając na rękach polis ubezpieczeń zdrowotnych.

Jak dostać się do lekarza w Moskwie

Instrukcja

1
Dostać się do lekarza w Moskwie w ramach państwowego terytorialnej programy świadczenia bezpłatnej opieki medycznej można tylko w przypadku, gdy potrzebna jest podstawowa medyczno-sanitarna, karetka lub pomoc specjalistyczna. W przypadku podstawowej opieki zdrowotnej dostaniesz gwarantowane leczenie najczęstszych chorób, zatruć i urazów, które wymagają natychmiastowej interwencji. Skontaktuj się z najbliższym punktem ubezpieczenie organizację gminnego lub miejskiego systemu opieki zdrowotnej, w każdej instytucji lub jednostki pogotowia.
2
Jeśli masz czasową rejestrację w stolicy, złóż wniosek o dołączeniu do konkretnego leczniczo-prewencyjnej instytucji (HCF) na nazwisko głównego lekarza. Dołączyć do wniosku kserokopię polisy ubezpieczeniowej, kopię zaświadczenia o rejestracji w stolicy lub karty migracyjnej.
3
Иногородняя kobieta w ciąży może stać się zarejestrowanym w konsultacji dla kobiet w miejscu faktycznego zamieszkania. Aby to zrobić, należy uzyskać skierowanie z urzędu odpowiedniego powiatu. Zarządzania kontaktami z paszportem, kopią zaświadczenia o zarejestrowaniu w stolicy, aktu małżeństwa i medycznymi dokumentami potwierdzającymi, że ciąży.
4
Dostać się do lekarza w Moskwie bezrobotni zamiejscowy obywatele mogą, mając na rękach ubezpieczenie zdrowotne. Skontaktuj się w miejscu ich wydawania przy obsługiwanej powiat zamieszkania OBSYPYWANIA. Zabierz ze sobą paszport, dokument potwierdzający status bezrobotnego, a kopię zaświadczenia o rejestracji w stolicy.
5
Jeśli nie mieszka w Moskwie, zobacz rutynowe doradczo-diagnostyczną pomoc w instytucjach Departamentu zdrowia można tylko w przypadku posiadania skierowania od terytorialnego zakładu opieki zdrowotnej. Decyzje o swoim leczeniu za pomocą środków z budżetu miejskiego opieki zdrowotnej może podjąć tylko Zakład opieki zdrowotnej w stolicy, w którym otrzymasz skierowanie na konsultację lub hospitalizacji.
6
Zawsze można dostać się do lekarza w Moskwie w każdym zakładzie opieki zdrowotnej, działającym na zasadach odpłatności. Aby to zrobić, należy najpierw zapisać się na podstawowy recepcji, telefonicznie lub przez internet. W zgłoszeniu należy podać imię, nazwisko, telefon kontaktowy, wybierz chorobę lub usługę. Rejestrator skontaktuje się z tobą i negocjować dogodnym momencie odbioru. Zazwyczaj ten pierwszy odbiór będzie dla ciebie bezpłatny.
logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.