Jak dogonić ciśnienie

Winne temu, że woda ucieka cienkim strumieniem i nie można z przyjemnością wziąć prysznic lub umyć naczynia, zazwyczaj jest niskie ciśnienie w instalacji wodnej. Poza tym, to utrudnia pracę niektórych urządzeń, podłączonych do wody: pralek, gazowych i elektrycznych podgrzewaczy wody, kabin prysznicowych itp. Aby nadrobić zaległości ciśnienie w układzie, można pójść różnymi drogami.

Jak dogonić ciśnienie

Trzeba

  • – zbiornik ze stali nierdzewnej, pojemność 200 litrów;
  • – śliwki;
  • – pompa;
  • – manometr;
  • – przekaźnik ciśnienia;
  • – płaska membrana expander;
  • – automatyczna pompa.

Instrukcja

1
Spróbuj ustalić przyczynę niskiego ciśnienia. Znając przyczynę, łatwiej rozwiązać problem. Być może chodzi o засоренных rurach, lub niskim ciśnieniem na stacji, czy chodzi o sąsiadach, którzy nielegalnie awans ciśnienie wody w swoim mieszkaniu na twój koszt.
2
Zacznij swoje działania z próby przeczyścić rury. Do tego zaproś hydraulik z twojej spółki zarządzającej (BIURA, DEZ lub inny), to wyłączy zaopatrzenie w wodę mieszkania (lub domu, jeśli to konieczne), demontuje i прочистит rury wodociągowej.
3
Jeśli czyszczenie nie pomoże, zrób swoje własne zapasy wody. Do tego w łazienkę zainstaluj pojemnik z wodą ze stali nierdzewnej, na przykład, pod lub za kąpiel. Nawet zbiornik o grubości 10 cm, szerokości 120 cm i długości z kąpieli będzie w stanie pomieścić około 200 litrów.
4
Wykonaj następujące ramki: 0,5″ pod pływak z wc (w górnej części), 1,25″ awaryjny przelew. Ponadto, na dole przewidzieć dwa wyjścia 1″ dla tłocznych i pompowni.
5
Aby zebrać stację, na wejściu umieścić zawór zwrotny, zaznacz pompka, manometr, wyłącznik ciśnieniowy i płaska membrana expander na 10 litrów. W rezultacie woda będzie stopniowo gromadzić się w swoim zbiorniku, i można cieszyć się nim w każdej chwili, wcale nie przeszkadzając sąsiadom.
6
Jeśli miejsca dla zbiornika w łazience nie ma, kup i zamontuj w swoim mieszkaniu (lub na cały podjazd) pompa do podnoszenia ciśnienia w instalacji wodnej. Przy tym uczyć wymagania i warunki pracy, oczywiście, aby nadrobić zaległości ciśnienie w rurach wszystkich mieszkańców domu wymaga potężny drogi pompa.
7
Uwaga podczas instalowania pompy do podnoszenia ciśnienia mogą wystąpić problemy z kolejką znajdować miałby i z sąsiadami. Dlatego przed rozpoczęciem prac skieruj im formalny wniosek, zrób akt kontroli systemów zaopatrzenia w wodę (wraz z pracownikiem Wodociągów) i poczekaj, aż uprawnienia.
8
Gdy pozwolenie zostanie odebrana, osadza pompa na wejściu do mieszkania lub domu. Jeśli chcesz zainstalować go w swoim mieszkaniu, wybrać miejsce w pobliżu tych urządzeń, które wymagają największe ciśnienie wody podczas pracy.
logo
Kategoria:
Hydraulika

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.