Jak czyścić okna od starej farby

Przed tym, jak na nowo malować ramę okienną, należy usunąć starą powłokę. Nie jest to łatwe, więc trzeba uzbroić się w cierpliwość. Ponadto, potrzebne są specjalne środki i narzędzia.

Jak czyścić okna od starej farby

Trzeba

  • – specjalny środek do usuwania farby;
  • – metalowa szpatułka;
  • – rękawice gumowe;
  • – budowlany suszarka do włosów;
  • – zabek kreda;
  • – gaszone wapno;
  • – 20%-ego roztworu sody kaustycznej;
  • – wiertarka;
  • – przystawka w postaci metalowej szczotki.

Instrukcja

1
Użyj specjalnego środka do usuwania farby. Można go kupić w ekonomicznym lub budowlanym sklepie. Nałóż смывку na powierzchnię za pomocą pędzla. Odczekaj 15-20 minut. Po upływie tego czasu należy usunąć farbę metalową szpachelką lub innym ostrym przedmiotem. Należy zachować ostrożność podczas pracy z danym lekiem chemicznym. Należy nosić gumowe rękawice, aby chronić ręce. Ponadto, koniecznie przeczytaj dostarczone instrukcję lub skonsultuj się ze sprzedawcą.
2
Usunąć starą farbę za pomocą budowlanego suszarki. Z zewnątrz urządzenie wygląda jak suszarka do włosów. On jest w stanie ogrzewać powietrze do 600 o C. Przed tym jak usuwanie farby, wyjąć szybę. W przeciwnym razie pod wpływem wysokich temperatur może pękać. Włącz urządzenie i doprowadzić do okna. Po pewnym czasie farba zostanie zmiękczona, i łatwo ją będzie można zeskrobać budowlanych szpachelką. Wadą tej metody można uznać to, że powierzchnia musi obsługiwać kilkoma odcinkami.
3
Przygotować specjalną mieszankę. Weź w równych proporcjach zabek kreda i гашеную wapno. Następnie wlać 20%-ego roztworu sody kaustycznej i wymieszać drewnianą różdżkę. W ten sposób powinna być miękka pasta. Następnie nałóż mieszankę na ramie okiennej i pozostawić na kilka godzin. Po upływie tego czasu należy usunąć farbę metalową szpachelką lub ostrym nożem. Jeśli to konieczne, powtórz procedurę.
4
Wyczyść okno od starej farby za pomocą wiertarki z przystawką w postaci szczotki z metalowym włosiem. Włącz narzędzie budowania i starannie zagruntować powierzchnię. Kiedy skończysz, strip ramę gruboziarnistej papierem ściernym. Jeśli nie masz możliwości kupić wiertarkę, możesz wziąć ją wypożyczyć, albo zapytać na czas u znajomych.
logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.