Jak zrobić kalibrację monitora

Kalibrację monitora najczęściej wykonują użytkownicy komputerów osobistych, które zajmują się obróbką zdjęć lub nagrań wideo. Kalibracja pomaga edytować ustawienia monitora w taki sposób, aby użytkownik mógł zobaczyć najbardziej prawdziwe kolory i odcienie zdjęcia.

Jak zrobić kalibrację monitora

Trzeba

  • – program do kalibracji ekranu monitora.

Instrukcja

1
Do kalibracji monitora pobrać i zainstalować jedną z wielu programów, które wykonują ustawienie monitora. Różnią się zasadniczo między sobą ilością ustawień. W wielu komputerach i laptopach już z góry jest zainstalowane programy kalibracji, jednak często zawierają w sobie jest tak mało etapów procesu i elementów ustawień, że wynik ich pracy zazwyczaj jest niewidoczny. Również programy do kalibracji mogą być instalowane w składzie sterownik jakiegoś urządzenia. Najlepszym rozwiązaniem będzie pobranie takiego programu z internetu, ma intuicyjny interfejs i wymagana ilość ustawień dla doboru idealnego obrazu ekranu.
2
Po pobraniu programu do kalibracji należy wykonać instalację na komputer, po czym ustaw normalny tryb pracy monitora na panelu sterowania. Po tym przystąpić do kalibracji. Proces ten jest zwykle polega na tym, że trzeba wybrać jedną z opcji zdjęć. Często monitory, w szczególności nowo zakupione, mają już ustawione ustawienia, jednak nawet w tym przypadku warto wykonać test za pomocą specjalnego obrazu.
3
Po kalibracji monitora zamknij program i sprawdź wyświetlanie zdjęć, filmów i innych elementów systemu. Jeśli nadal wydaje się, że twój monitor przekazuje kolory nie takie, jakie one są w rzeczywistości, nie używać ponownie tego samego programu i pobrać inną z wielu etapów określenia zdjęcia.
4
Również przed kalibracją obowiązkowo należy sprawdzić podłączenie kabla i jego sprawność, ponieważ to także ma wpływ na wyświetlany na ekranie obraz, w szczególności w odniesieniu do interfejsu DVI.
Porada
Do kalibracji nie należy używać standardowe programy.

logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.