Jak zrobić grę planszową „Monopol”

Gry planszowe doskonale nadają się do spędzania wieczorów w gronie rodziny lub w przyjaznej firmy. Jedna z najbardziej znanych i popularnych gier – to „Monopoly”, bo ona jest prosta i interesująca zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Jest na to sposób, aby uczynić go jeszcze bardziej interesujące: wykonać swój „Monopol” z oryginalnym pola gry i banknotów.

Jak zrobić grę planszową

Instrukcja

1
Najpierw przygotuj planszę. Do tego celu najlepiej wziąć gęstą i wysoką jakość arkusz kartonu lub brystolu, który wytrzyma więcej niż kilkanaście stron. Narysuj zamkniętą boisko do gry, a następnie udekoruj według własnego uznania środek arkusza, aby zrobić grę planszową jeszcze bardziej ciekawa i oryginalna. Wymiary pola, jego kształt i liczba komórek zależą tylko od ciebie.
2
Pomyśl, jak trudne będzie boisko do gry w swoim „Monopolu”. Może ono stanowić nie kwadrat, a bardziej skomplikowaną postać, obejmującą kilka przecinających się dróg ze strzałkami wskazującymi, po jakiej drodze gracz musi iść. Zaawansowany wariant gry może się spodobać doświadczonym graczom, zmęczony od standardowego kwadratowego pola, jednak dla początkujących może wydawać się zbyt skomplikowane.
3
Zdecyduj, będzie boisko statyczna lub dynamiczna. Pierwszy wariant zakłada, że na komórki pola gry zostaną umieszczone różne oznaczenia. Drugi wariant obejmuje wykonanie kartek z numerami i ich rozłożenie na polu na początku każdej gry. Dynamiczny boisko do gry sprawia, że gra bardziej interesujące, ponieważ z każdą partią układ kart będzie się zmieniać. Przy okazji, można również wynaleźć kilka specjalnych kart, które nie znajdują się w standardowy zestaw monopolu.
4
Wybierz banknoty. Można wykonać je samodzielnie z papieru, tektury i innych materiałów, a także możesz zabrać drobne monety. Najprostszym, ale nie jest najlepszym rozwiązaniem – prowadzić konto na kartce papieru. Jednak jest to nieco zmniejszy zainteresowanie grą, więc taka opcja nadaje się jedynie jako środek tymczasowy. Nie zapomnij figurki: niech każdy gracz sam wyprodukuje lub wybierze je sobie.
5
Można również dokonać zmiany regulaminu, konsultacji ich z innymi graczami. Poprawki mogą być jak упрощающими, jak i усложняющими, w zależności od doświadczenia każdego gracza. Nowe zasady należy zapisać, aby podczas gry nie było sporów i konfliktów.
logo
Kategoria:
Gry planszowe

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.