Jak znaleźć przyjaciela do korespondencji

Życie jest pełne cudów, i chyba najlepszy z nich to nowi ludzie, przyjaciele i współpracownicy. I nie ma znaczenia, gdzie żyją: w bramie obok lub za oceanem. Komunikacja w korespondencji pozwala uczyć się innej kultury lub opowiadać o sobie.

Jak znaleźć przyjaciela do korespondencji

Trzeba

  • – Katalog dla listów i zdjęć
  • – Notatnik lub zeszyt, aby nagrywać kontakty przyjaciół. (Nie warto polegać na technikę, wirus może wymazać wszystkie informacje w skrzynce pocztowej lub komputerowym pliku.)

Instrukcja

1
Znajomości w sieci.

Dziś można tam znaleźć 99% znajomych o podobnych zainteresowaniach. Ale przy tym trzeba pamiętać, że w sieci krąży różnej maści naród. A jeśli nie można sprawdzić, że człowiek istnieje w rzeczywistości, to lepiej takich randek unikać, albo nie puszczać siebie zbyt blisko. W sieciach ogólnego profilu znajomego w korespondencji lepiej szukać w tematycznym społeczności. Ale najpierw przyjrzeć się kandydatowi do znajomych: jak ona lub on wypowiada swoje myśli, jak wyraża agresję. Oczywiście, lepiej jest zwrócić swoją uwagę na ludzi dobrych, wykształconych i z poczuciem humoru. Jeśli człowiek jest agresywny, emocjonalny, używa zbyt dużo znaków interpunkcyjnych (np. z 18 pytań lub 10 linii z kropkami), to z nim mogą pojawić się problemy.

2
Zloty, warsztaty, konkursy.

Znaleźć przyjaciela do korespondencji można na warsztatach, podczas olimpiady, na którą przyjeżdżają uczestnicy z różnych regionów, a nawet krajów. Można spotkać znajomych na konferencjach naukowych, artystycznych konkursach i projektach, które obsługiwane są prawdziwymi ludźmi lub organizacjami z dobrą reputacją (np. wolontariatu ruchu). Jest to najbardziej bezpiecznym rozwiązaniem w tym sensie, że nie można wątpić w rzeczywistości człowieka. Wątpię, czy ten przyjaciel będzie zachowywać się poprawnie, ponieważ ryzykuje reputacją swojej społeczności.

3
Ogłoszenie w gazecie.

Najbardziej ryzykowne jest chyba opcja. Można uruchomić i na pedofila, i na oszusta, a nawet na czujności pracownika organów ścigania, który „przeszukuje” tę środę w poszukiwaniu przestępców i ich potencjalnych ofiar. Jeśli już tak bardzo chce napisz do osoby z kiosku z reklamy (zdjęcie piękne, a tekst reklamy rozrywa duszę na strzępy), to lepiej nie świecić swoje dane i nie wysyłać zdjęcie w pierwszym liście. Można założyć skrytkę pocztową. I najpierw spotkać się z człowiekiem tak.

4
Być inicjatorem.

Ale zanim zamieścić swoje ogłoszenie „Szukam przyjaciela do korespondencji” na danym zasobie, chyba warto zadać sobie trzy pytania. Czego chcę od tego towarzystwa? Co mogę powiedzieć swojemu rozmówcy? Jakie środki bezpieczeństwa wezmę przed rozpoczęciem rozmowy? (Innymi słowy, jak zabezpieczyć się przed obcego kompulsywne uwagi, jeśli sytuacja wymknie się spod kontroli?) Nie warto się oszukiwać i mówić, że od komunikacji chce psychicznej ciepła i głębokich dyskusji na filozoficzne tematy. Czasami chcesz, ale najczęściej ludzie szukają drugiej połówki. A u innych dużo przyjaciół-przyjaciół, ale nie ma świadków, którym można było bezboleśnie ufać serca tajemnice.

Należy zwrócić uwagę
Psychicznie komunikacja w korespondencji przypomina prowadzenie dziennika. Człowiekowi wydaje się, że wyzna sam sobie, сгружая wspomnienia w plik listów. Ale ufnym i otwartym ludziom, którzy wierzą, że spotka swoje przeznaczenie w sieci, warto częściej wspominać historię amerykańskiej uczennicy, który doprowadza do samobójstwa matka jej przyjaciółki. Kobieta była w sieci społecznej pod widokiem faceta, zaprzyjaźnił się z dziewczynką, siódmy las to biedactwo w fikcyjny obraz, a potem zaczęła się śmiać. Ta nie wytrzymała upokorzeń.

Porada
Jeśli przyjaciel korespondencji prosi o pieniądze, natarczywie pyta o rodzinę, krewnych, dostatku, ale nie mówi się przy tym o sobie (lub mówi rzeczy, których nie można sprawdzić), to bezpieczniej będzie przerwać komunikację.

logo
Article Categories:
Przyjaźń

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *