Jak wziąć dziecko z domu dziecka na weekend

Jeśli nie chcesz od razu zdecydować się na odpowiedzialny czyn – się усыновителями lub rodziców zastępczych, można przeprowadzić „próbę” i zabrać dziecko do domu na weekend. Taka forma rodzinnego urządzenia o nazwie guest mode (tryb weekendowy). Chociaż brać dziecka na tryb gościa można na okres do jednego miesiąca.

Jak wziąć dziecko z domu dziecka na weekend

Trzeba

  • – oświadczenie ustalonego wzorca;
  • – wyciągu z rejestru domu;
  • – zaświadczenie o niekaralności;
  • – zaświadczenie lekarskie ustalonego wzorca.

Instrukcja

1
Jeśli planujesz zabrać dziecko z osieroconego instytucji w rodzinie na stałe zgodnie z jedną z form rodzinnej urządzenia (adopcja, opieka, rodzina zastępcza), tryb gościa może stać się dla ciebie i dziecka jest dobrą okazją skrócić okres adaptacji. W tym przypadku nie musisz zbierać dodatkowe zaświadczenia i dokumenty. Jeśli organy opieki i kurateli wydali pozytywną opinię, masz prawo zabrać podoba dziecka do domu na kilka dni, w porozumieniu z dyrektorem osieroconego instytucji.
2
Wolno zabierać dzieci do rodziny na weekend lub wakacje nie poniżej 7-8 lat, aby uniknąć silnych emocjonalne u dziecka. Do tego wieku dzieci jeszcze nie potrafią odpowiednio reagować na to, że za kilka dni znowu będę musiał wracać z powrotem. Są one bardzo przywiązują się do osób dorosłych i już w pierwszy dzień mogą nazywać mamą. U dzieci z 10 lat pytają zgody na zamieszkanie na czas oznaczony w rodzinie. Nie można zabrać dziecka na okres dłuższy niż jeden miesiąc. Jeśli planujesz spędzić razem z dzieckiem urlop i wyjechać do innego miasta lub kraju, trzeba rozdzielczość do opieki i kurateli.
3
Jeśli chcesz aż do po prostu wziąć dziecko na weekend, zebrać i podać organy opieki wymagane certyfikaty i dokumenty. Jeśli wydadzą pozytywną opinię, w ciągu roku można zabrać dzieci w goście. W tym przypadku, jeśli dobrze znasz dyrektora osieroconego instytucji, ponieważ jesteś wolontariuszem, na kilka dni z tobą dziecka mogą puścić na twój pisemny wniosek. Pobyt dziecka w rodzinie płacisz samodzielnie. Wydatki na wyżywienie, przejazd i rozrywka nie są finansowane przez państwo i przy opiece, a w rodzinie zastępczej.
Porada
Postaraj się spędzić wakacje lub weekend z korzyścią dla dziecka. Idź do cyrku, kina czy muzeum, smaczne idź na kolację poza domem. Ale jeśli spróbujecie do sklepu, należy pamiętać, że trzeba będzie dokonać zakupu i dziecko pozbawione rodziców dzieci bardzo lubią prezenty.

logo
Kategoria:
Adopcja

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.