Jak wyeliminować сульфатацию

Niestety, często w trakcie eksploatacji akumulatora jego pojemność zmniejsza się. Dzieje się tak z powodu zasiarczenia płyt akumulatorowych. Na szczęście problem ten można rozwiązać za pomocą kilku manipulacji z akumulatorem.

Jak wyeliminować сульфатацию

Trzeba

  • – akumulator;
  • – wodno-аммиачный roztwór трилона-B;
  • – woda destylowana.

Instrukcja

1
Zasiarczenie akumulatora samochodowego może wystąpić jako skutek długiego przechowywania akumulatora w stanie pełnego, jak i ze względu na jej silne zabrudzenia. Niestety, nie wszyscy właściciele pojazdów czuwają nad stanem bateryjnych płytek. Tak czy inaczej, nie rozpaczaj – z pomocą kilku prostych czynności można odzyskać akumulatora jego dawną pojemność.
2
Wyeliminować pierwotną сульфатацию jest bardzo prosta. Naładuj baterię do końca, a następnie spuścić z niego pozostały elektrolit i umyć akumulatora wodą destylowaną. Następnie wlać do niej wodno-аммиачный roztwór трилона-B. Roztwór powinien znajdować się w baterii w ciągu godziny. Następnie odcedzić i ponownie napełnić akumulator wodą destylowaną. W żadnym przypadku nie należy dodawać do akumulatora elektrolit – to tylko pogorszyć sytuację. Następnie naładuj baterię w normalny sposób.
3
Aby pozbyć się zasiarczenia, można odwołać się do десульфатационным cykli ładowania-rozładowania”. Wyczyść styki baterii i przykryj je specjalnym smarem. Aby to zrobić przejdź przez baterię kilka wyładowań prądu – ich ilość zależy od pojemności akumulatora. Moc rozładowania powinna wynosić 25% od standardowej. Krok ten należy powtarzać do momentu, gdy pojemność baterii nie wzrośnie do pierwotnego poziomu.
4
Jednak należy pamiętać, że powyższe działania pomogą tylko wtedy, gdy zasiarczenie jest niewielka. W tym przypadku, jeśli sytuacja mocno „uruchomiona”, baterię trzeba będzie wymieniać. Aby uniknąć kolejnych problemów z naprawą, w przypadku długotrwałego braku pracy ładuj baterię od czasu do czasu. Przechowywać akumulator w chłodnym miejscu, należy ładować go co najmniej raz w miesiącu, i użyj dla niego tylko wysokiej jakości elektrolit. W tym przypadku bateria będzie służył przez wiele lat wiernie.
Należy zwrócić uwagę
W trakcie ładowania akumulatora używaj tylko wysokiej jakości elektrolit – nie ufaj tanim dokumentów.

Porada
Utrzymuj powierzchni baterii w czystości. Pozwoli to uniknąć zbędnych wydatków na jego naprawę.

logo
Kategoria:
Naprawa i serwis

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.