Jak wyczyścić filtr w akwarium

Miłośnicy obserwować życie ryb we własnym akwarium muszą wiedzieć, że regularne oczyszczanie wody jest również wymagane аквариумным mieszkańcom, jak i terminowe karmienie. Przerobione substancji, odpadów, pozostałości karmy – wszystko to jest przyczyną zatkania akwarium, kwitnienia wody i pogorszenia stanu siedlisk ryb.

Jak wyczyścić filtr w akwarium

Instrukcja

1
Z jaką regularnością należy czyścić filtr, trudno jednoznacznie stwierdzić. W dużej mierze to zależy od tego, jaki pojemnożć skokowa swojego „oczka” i ilu mieszkańców mieszka w nim. Im więcej zwierząt w akwarium, tym częściej mamy do czynienia z czyszczeniem filtra. Średnio, należy to robić nie rzadziej niż raz na 7-10 dni. Przy tym czyszczeniu podlega tylko głowica filtra (wkład filtracyjny). Rozbierać go w pełni nie jest zalecane.
jak czyścić akwarium
2
Proces oczyszczania filtra spędzić szybko i w trybie oszczędzania. Należy do płukania go używać wody z akwarium. Materiał filtracyjny cenne właśnie dlatego, że go zamieszkują kolonie bakterii biorących bezpośredni udział w биофильтрации. Dlatego zadanie, z jednej strony, polega na oczyszczeniu filtra z zanieczyszczeń, a z drugiej – w minimalnym oddziaływaniu na bakterie, które znajdują się tam.
jak często czyszczą akwarium
3
Odłącz filtr od sieci, należy wyciągnąć z akwarium i lekko spłukać go ciepłą wodą za pomocą miękkiej gąbki. Wolne od brudu, śluzu i paszy wyodrębniony wirnik, a następnie bardzo delikatnie za pomocą szczoteczki do zębów posprzątaj dysza filtra.
jak wyczyścić dno w akwarium
4
Jeśli filtr masz chemiczny, nie zapomnij, aby zaktualizować filtracyjne materiały: kamień tłuczeń, węgiel, torf. Jeśli zauważysz, że woda stała się wolniej płynąć przez filtr, opłukać kruszywo wodą, uwalniając go z mułu.
jak правиоьно zainstalować filtr wewnętrzny do akwarium fan
5
Biologiczne filtry należy czyścić bardzo delikatnie i nie spiesz się często zmieniać materiały do filtracji. Jedna sesja czyszczenia nie wymaga wymiany całego materiału, a tylko jego trzeciej części. Tak można zapisać w integralności niezbędnych do filtra bakterii. Jeśli filtr denny, to jego warstwa filtracyjna najlepiej w ogóle nie dotykać. Duże akwarium lepiej wyposażyć raz kilkoma filtrami biologicznymi i na przemian je czyścić.
jak сделафильтр w akwarium
6
Istnieją filtry многосекционные, które łączą w sobie trzy rodzaje czyszczenia: mechaniczną, biologiczną i chemiczną. W ten filtrów należy zwrócić szczególną uwagę. Na przykład, co tydzień przepłukać wodą задерживающую cząstki stałe gąbkę. Torfu woreczek, окисляющий wodę należy zmieniać raz na kilka tygodni.
logo
Kategoria:
Popularne

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.