Jak wychowywać rodziców

Problemy ojców i dzieci mogą być różne, ale najczęściej to rodzice wychowują synów i córek, udowadniając swoją wyjątkową misję i władzę. A co, jeśli obrócić sytuację i pedagogiczne obowiązki powierzenia dziecka… Ciekawe? Spróbujmy.

Wychowanie rodziców może stać się wzajemnie ciekawą grą

Instrukcja

1
Pierwszą rzeczą, że, będąc dzieckiem, muszą zrozumieć, to to, że rodzice są bardzo wrażliwi i podatni ludzie. Może ich urazić każde pochopnych słowo, chamstwa i uśmiech. Dlatego staraj się uniknąć podobnych objawów, należy z nimi uważać.
2
Jak wiadomo, dzieci w pewnym sensie są odbiciem swoich rodziców, ale rodzice i tak samo postępują lustro, nieświadomie kopiując kroki swojego dziecka. Dlatego, jeśli chcesz wychować swoich bliskich cierpliwość, wzajemny szacunek, zaufanie i uczciwość, sami róbcie w ten sam sposób: bądź cierpliwy i уважительны do nich, ufaj i bądź szczery w każdej sytuacji.
3
Przestańcie coś udowadniać swojego rodzica, dochodzić swoich praw i wolności na wszystko, co tylko można. Na przykład, chcesz iść do siebie, ale moja mama z tych czy innych powodów zabrania ci to. Nie warto krzyczeć o tym, że to twoje życie i ma prawo nim rozporządzać. W odpowiedzi można natknąć się albo z taką samą деспотичной reakcją, albo ze łzami w oczach.
4
Zamiast urządzaniem scen naucz się rozmawiać. Każde nieporozumienie można rozwiązać otwartą i spokojną rozmową, która nie tylko doprowadzi do pozytywnego wyniku, ale i daje obu bezcenną lekcję na przyszłość. Rodzice widzą w tobie osobę dorosłą i mądrego człowieka i nieświadomie zaczną zachowywać się tak samo.
5
Naucz się wstawać na miejsce swoich rodziców. Kiedy u ciebie będzie to układało, zdasz sobie sprawę, że nie tylko masz globalne nierozwiązywalne problemy, ale one są i u innych. Z czasem twoi bliscy, czując wsparcie i zrozumienie, potrafią spojrzeć na świat twoimi oczami, nauczyć się szanować ciebie i słuchać.
6
Nie bój się bronić swojej pozycji i swoje zdanie. Ale смыслообразующая część jest taka, że nie zawsze trzeba to robić właśnie w czasach kryzysu i przełomowe momenty, kiedy już innej reakcji nie da się uniknąć. Lepiej będzie stopniowo głosić swoje życiowe poglądy, wplatając te małe lekcje dla rodziców w codzienne czynności.
7
I najważniejsza myśl polega na tym, że uczyć się trzeba wspólnie. Aby mieć prawo kogoś uczyć, trzeba być samemu na tyle dorosła i rozwiniętą osobowością. Jednym słowem, wychowanie rodziców, nie zapomnij wychowywać i się.
logo
Article Categories:
Relacje z rodzicami

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *