Jak wybrać stół do tenisa stołowego

W wielu krajach świata ludzie są uzależnieni stołem do ping ponga. Dla jednych to sport zawodowy, dla innych rozrywka i aktywny wypoczynek. Grają w tenisa w szkołach, w zakładach, w miejskich podwórkach. A wielu miłośników ping-ponga ustawiają stół do tenisa u siebie w domu.

Jak wybrać stół do tenisa stołowego

Instrukcja

1
Kupując stół do tenisa stołowego, najpierw zastanów się, gdzie będzie zainstalowana. Jeśli będziesz grać na ulicy, potrzebny jest stół, któremu nie jest straszna każda pogoda. Idealnym materiałem do budowy всепогодных stołów jest меламиновый z tworzywa sztucznego lub фибролит. Również jako materiał dla blatów może być trwałe i wytrzymałe warstwy aluminium. Stoły do gier na świeżym powietrzu pokryte są warstwą ochronną, która nie blakną na słońcu i nie daje odblasków. Korty stoły do zamkniętych pomieszczeń są wykonane z MDF lub płyty WIÓROWEJ z меламиновым z powłoką przeciwodblaskową.
2
Standardowe wymiary stołu 2,74х1,525 m, o wysokości 0,76 m. Istnieją korty mini-stoły o wymiarach 1,10х0,61 m. są One przeznaczone dla przedszkolaków i dzieci w szkole podstawowej. Dziecięce, stoły lekkie, szybko będą wygodne na piknik.
3
Wybierz stół do tenisa stołowego, w zależności od grubości blatu. Jeśli kupujesz sprzęt dla amatorów gier, będzie ci odpowiadać blat do 19 mm grubości. Dla profesjonalnych treningów potrzebne blaty 22-30 mm.
4
Dla profesjonalistów liczy się wysokość odbiciu od blatu. Jeśli rzucić piłkę z wysokości 30 cm, wysokość odbicia powinna wynosić 23 cm. Jeśli kupisz stół do profesjonalnych treningów, wskazane jest, aby przeprowadzić taki test. Od blaty pogodę stołu wysokość odbiciu mniej w życie specyfiki zastosowanego pokrycia.
5
Należy zwrócić uwagę na ciężar stołów tenisowych. Model otwartego powietrza i amatorskie lekkie, ich waga 45kg do 70 kg. Zawodowe mogą ważyć do 140 kg, ponieważ wyposażone są pogrubione blaty i solidną ramą.
6
Ma duże znaczenie i konstrukcja. Dobre korty stoły wyposażone w kółka do łatwego przemieszczania się z korkiem w celu ich zatwierdzenia, system regulacji wysokości nóżek i kompaktowych mechanizmów składania. Niektóre modele, takie jak Kettler, można łatwo przekształcić w stół, co jest bardzo wygodne na piknik lub domki letniskowe. Są zwięźle i szybko układają się w specjalny pokrowiec do przechowywania.
7
Cena też ma znaczenie. Profesjonalne stoły są drogie. Jeżeli jesteś miłośnikiem gry w tenisa, pasować bardziej tanie stoły: światło na wszystkie pogody lub do pomieszczeń zamkniętych.
logo
Article Categories:
Tenis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *