Jak wybrać drukarkę Epson

Trudno sobie wyobrazić nowoczesne biuro bez drukarki lub urządzenia WIELOFUNKCYJNEGO. Jeśli zatrzymał się skupić na urządzeniach firmy Epson, to przystąpimy do wyboru modelu, na podstawie danych technicznych drukarki.

Jak wybrać drukarkę Epson

Instrukcja

1
Określ cel zakupu drukarki. Od tego zależy wybór odpowiednich ustawień urządzenia. Jeśli kupujesz sprzęt dla okresowych wymaganych dokumentów, zatrzymać uwagę na tanich modelach drukarek atramentowych. W tym przypadku lepiej wybrać urządzenie, działające tylko w jednym kolorze. Praktyka pokazuje, że takie drukarki są znacznie bardziej niezawodne.
2
Jeśli zamierzasz drukować dużo i często, to lepiej kup drukarka laserowa. To pozwoli w przyszłości zaoszczędzić na części. Jako odpowiednika można korzystać z drukarki atramentowej. Jedyny warunek – posiadanie możliwości samodzielnego napełniania kasety. Istnieją modele drukarek, których ceny są niższe niż zestaw wkładów do nich.
3
W tym przypadku, jeśli chcesz używać drukarki do drukowania zdjęć w małych ilościach, zatrzymać uwagę na фотопринтерах z 6-kolorowym nadrukiem. Warto taki sprzęt stosunkowo nie drogie. Wcześniej sprawdź ceny wkładów. W tym przypadku druku rozdzielczość nie powinna być mniejsza niż 1200 dpi.
4
Do ciągłej pracy z drukarką w różnych trybach zalecają korzystać z urządzenia, do którego można podłączyć system ciągłego podawania atramentu. Warto zauważyć, że jeśli taka opcja nie jest przewidziana przez producenta, instalacja CISS spowoduje utratę gwarancji. CISS pozwala zaoszczędzić ogromną ilość środków przy aktywnym korzystaniu z drukarki.
5
Przy zakupie drukarki do biura lepiej korzystać ze sprzętu z laserowym nadrukiem, na przykład Epson AcuLaser M1200. Główne zalety takich drukarek: wysoka prędkość druku, niezawodne działanie przez długi czas i niski koszt wkładów. Do drukowania dokumentów tekstowych można używać drukarki o rozdzielczości 300 pdi.
logo
Kategoria:
Marki i modelu

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.