Jak uzyskać licencję na sprzedaż alkoholu w Kazachstanie

Uzyskanie licencji na realizację, magazynowanie i produkcję napojów alkoholowych w Republice Kazachstanu nie tylko. Można zwrócić się o pomoc do kancelarii, która podejmie się pomocy w uzyskaniu licencji, ale można zrobić to samemu.

Jak uzyskać licencję na sprzedaż alkoholu w Kazachstanie

Instrukcja

1
W celu zakupu licencji na realizację alkoholi wymaga zebrać odpowiednie dokumenty. Listę można znaleźć w urzędach zajmujących się licencjonowaniem. Od 2011 roku na terenie Kazachstanu licencjonowania działalności detalicznej realizacji i dostawcą przechowywania napojów alkoholowych zajmują organy podatkowe.
2
Jeśli masz zamiar zajmować się sprzedażą hurtową i przechowywaniem, skontaktuj się komitet Podatkowy Ministerstwa finansów Republiki Kazachstanu. Dla realizacji alkoholiczki produktów przez detaliczne punkty handlu można uzyskać licencję w działach miast Ałmaty, Astana lub bezpośrednio na obszary, gdzie masz zamiar sprzedawać alkohol, produkty.
3
Na początek napisz wniosek o wydanie licencji w odpowiedni urząd. Należy dołączyć kopie wszystkich dokumentów założycielskich, a także świadectw rejestracji i załączenia ewidencję podatkową.
4
Należy zwrócić uwagę, że zgodnie z Kodeksem RK „O wykroczeniach administracyjnych”, w przypadku braku rejestracji w organach podatkowych osobom prawnym i fizycznym grozi odpowiedzialność administracyjna. Kwota grzywny dla przedsiębiorców indywidualnych wynosi 10 miesięcznych wskaźników przeliczeniowych; dla osób prawnych, które są przedstawicielami małych lub średnich przedsiębiorstw, – 45 IPC; dla przedstawicieli wielkiego biznesu – 75 IPC.
5
Miejsce handlu napojów alkoholowych musi spełniać sanitarno-epidemiologicznych normy, o czym należy wziąć zawarcie w SSE. Pamiętaj, że zgodnie z „Ustawą o licencji”, sprzedaż alkoholiczki produktów może odbywać się w punktach, znajdujących się w promieniu ponad stu metrów od dziecięcych, szkół i instytucji.
6
Wezwij specjalistę bezpieczeństwa pożarowego, który musi wydać opinię o zachowaniu odpowiednich norm.
7
Zadbaj o dokumencie na wynajem lub prawo własności lokalu, w którym będą sprzedawane produkty alkoholowe.
8
Licencji dla realizacji produkcji alkoholu na terenie RK są wydawane przez organy podatkowe w terminie 30 dni od dnia złożenia oświadczenia i dokumentów. Przedstawiciele małej przedsiębiorczości dostają licencji nie później niż 10 dni od momentu zwrócenia się z wnioskiem do urzędu skarbowego.
Należy zwrócić uwagę
Import i eksport napojów alkoholowych, a także alkoholu etylowego na terytorium lub terytorium Kazachstanu, mogą przeprowadzać wyłącznie osoby prawne — rezydenci Republiki Kazachstanu.

Porada
Szczegółowe informacje na temat licencjonowania dotyczące przechowywania i sprzedaży detalicznej realizacji alkoholu można się dowiedzieć ze specjalnego przypomnienia. Są one dystrybuowane bezpłatnie we wszystkich organach podatkowych Kazachstanu.

logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.