Jak użyć roztwór lugola

Mieszanka jodku potasu i jodu, rozpuszczona w wodzie lub gliceryny, nazywa люголем. To narzędzie ma przeciwbakteryjnej aktywności, dlatego jest stosowany w leczeniu zakażenia skóry i chorób lor-organov.

Jak użyć roztwór lugola

Instrukcja

1
Swoją nazwę otrzymał roztwór w 1829 roku, kiedy to francuski lekarz Jean Люголь zaproponował, aby użyć go w gruźlicy. Teraz ta choroba jest przeciwwskazaniem do użytku wewnętrznego roztworu, jednak lek z powodzeniem jest stosowany w laryngologii i chirurgii.
2
Ostre i przewlekłe zapalenie migdałków, podobnie przetwarza błony śluzowej krtani i gardła roztworem lugola. Zwilż w lekarstwie bawełnianej gazy wacik i przetrzyj nim luki. W ostrej fazie choroby przeprowadzać procedurę codziennie, aż do całkowitego wyzdrowienia. W przypadku przewlekłego zakażenia wystarczy traktowania przez dzień, ale w ciągu dwóch tygodni.
3
W atrofičeskom nieżyt nosa 3 razy w tygodniu smarować nosa roztworem lugola. Traktowanie przeprowadzić za pomocą q-tip laski. Leczenie w tym przypadku długie 2-3 miesiące, ale wynik jest warte.
4
Przy ropne zapalenie ucha środkowego codziennie stosować w przewodzie słuchowym po kropli roztworu lugola. Kontynuować terapię w ciągu dwóch tygodni, nawet jeśli poprawa nastąpi wcześniej tego czasu.
5
Do leczenia ran i oparzeń nałożyć na chore miejsce gazy nasączonej roztworem lugola. Zmiana opatrunku co 1-2 dni.
6
Dla oczyszczenia organizmu 2 razy w tygodniu pić 100 ml wody, w której rozpuszczonego jedna kropla lugola. Kontynuować leczenie w ciągu miesiąca.
7
Po scyntygrafii brać люголь dwa razy dziennie po 5-10 kropli. Dokładne dawkowanie zależy od otrzymanej dawki promieniowania i promieniowania. Średnio kurs odbioru — 1,5-3 tygodnie.
8
Do leczenia ангулярного zapalenie jamy ustnej (nie bez kozery — wiążące) codziennie przed snem zrób aplikacje z roztworem lugola. Spędzasz procedury, aż do całkowitego wyzdrowienia.
Należy zwrócić uwagę
Przyjmowanie leku wewnątrz jest przeciwwskazany przy trądziku, otarcia, chorobach nerek i alergii.

logo
Kategoria:
Leki

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.