Jak uzupełnić wapń

Według danych Światowej organizacji zdrowia osteoporoza pod względem częstości występowania zajmuje czwarte miejsce po cukrzycy, miażdżycy i nowotworów wśród niezakaźnych. Jedną z głównych funkcji tkanki kostnej – rezerwacja wapnia dla organizmu. Jednak po 40. roku życia następuje brak równowagi – podciśnienie kości wyprzedza jej wzrost. Organizm „wypłukuje” wapń z kości, prowadząc go na inne potrzeby fizjologiczne. Aby przesunąć „przełomowy” wiek, należy stale zajmować się profilaktyką.

Jak uzupełnić wapń

Trzeba

  • – drzewo, korzeń lukrecji, liść maliny, манжетка;
  • – marzanka пахучий, piołun, sen-trawa;
  • – szałwia, koniczyna czerwona, oregano, szyszki chmielu;
  • – korzeń omanu, olej roślinny.

Instrukcja

1
W pierwszej kolejności zmień dietę. Dzienne zapotrzebowanie na wapń wynosi nie mniej niż 1,5 gramów. Zasada pić 2 szklanki jogurtu, mleka lub jogurtu dziennie lub 100 gramów twarogu lub żółtego sera. Kapusta, brokuły, szpinak, fasola, pomarańcze, orzechy, sezam również bogate w wapń.
2
Dla wchłaniania wapnia z produktów spożywczych, suplementów diety lub skorup organizmowi potrzebny jest magnez, który zapobiega wydalaniu wapnia z kości. Ale, aby i wapń i magnez pełni усваивались organizm potrzebuje witaminy D, która jest syntetyzowana pod wpływem promieniowania ultrafioletowego. Ponadto, witamina D znajduje się w daniach z ryb i owoców morza, mięso, jaja, otręby, drożdże piwne, natka pietruszki, owocach i warzywach.
3
Jednak i witamina D musi przejść w aktywną formę. Do tego potrzebne są hormony. Zwiększyć syntezę estrogenów pomagają rośliny, które zawierają fitoestrogeny – drzewo, korzeń lukrecji, liść maliny, манжетка.
4
W celu zwiększenia syntezy hormonu przysadki mózgowej, odpowiedzialnej za kobiecą sferę seksualną, zaleca wywar je marzanki пахучего, piołunu, sen-trawa. 1 łyżkę dowolnego ich wyżej wymienionych ziół lub ich mieszaniny wlać полулитром przegotowanej wody, остуженной do 60 stopni Celsjusza. Obecnie w ciągu godziny, filtr i pić w trzech etapach. Kurs leczenia – 3 miesiące.
5
Szałwia, główki czerwonej koniczyny, oregano, szyszki chmielu stymulują produkcję hormonów płciowych w korze nadnerczy, pomaga w leczeniu i profilaktyce osteoporozy. 1 łyżkę mieszanki ziół wlać 100 ml przegotowanej wody 60 stopni Celsjusza. Obecnie w ciągu godziny, wypić w trzech krokach. Bierz kursów na 2 miesiące, z przerwą miesiąc.
6
Oficjalna medycyna zaleca w leczeniu osteoporozy wyciąg z oleju z omanu. Wysuszone i rozdrobnione korzenie omanu zalać olejem roślinnym w proporcjach 1:10. Domagaj się w ciągu tygodnia, wstrząsając 5-6 razy na dobę. Olej można dodawać na deser łyżka dziennie w kuchni.
Należy zwrócić uwagę
Osteoporoza jest bardzo ważne, aby w porę zidentyfikować – rtg pokazuje tylko późnym stadium. Należy zdać testy na określenie kości wątrobowych, stężenia wapnia we krwi. W centrach medycznych mogą zrobić hydroksyproliny krwi. Jego wzrost świadczy o aktywnym rozpadu tkanki kostnej.

Porada
Dla uzupełnienia strawne wapnia należy przyjmować w okresie letnim, liście i korzeń mniszka lekarskiego, ярутку, сурепку, estragon, энотеру, сныть, сыть съедобную.

logo
Kategoria:
Leki

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.