Jak ustalić, kim jestem wschodniego znak

Zgodnie z chińską tradycją, charakter roku ustalana jest jednym z dwunastu zwierząt, które według legendy ukazali się do Buddy, aby pożegnać się z nim, gdy opuszczał ziemię. Nie mniejszy wpływ mają pięć żywiołów (metal, ziemia, ogień, drzewo, woda), również na zmianę określające dany rok. Jak twierdzą chińczycy, charakter i los człowieka zależy w dużej mierze od roku jego urodzenia.

Jak ustalić, kim jestem wschodniego znak

Trzeba

  • – kalendarz księżycowy;
  • – lista zwierząt chińskiego horoskopu.

Instrukcja

1
Zrób listę zwierząt chińskiego horoskopu. Należy pamiętać, że tutaj ważna jest kolejność. Zwierzęta idą w następującej kolejności: szczur, wół, tygrys, królik, smok, wąż, koń, owca, małpa, kogut, pies, świnia.
2
Określ, kiedy nastał nowy rok według kalendarza chińskiego rok urodzenia (to w zasadzie tylko dla tych, którzy urodzili się w okresie od 1 stycznia do 20 lutego). W odniesieniu do europejskiego kalendarza słonecznego, chiński nowy rok przypada w pierwszy nów po 21 stycznia. Dla ustalenia tej daty w rok urodzenia trzeba mieć kalendarz księżycowy albo wiedzieć, gdy była pełnia księżyca w tym roku, po 21 stycznia (chiński nowy rok przypada w okresie od 21 stycznia do 20 lutego).
3
Weź za punkt odniesienia każdego roku, na przykład, 1996 – rok Szczura (jest to pierwszy rok w двенадцатилетнем cyklu). Liczyć do przodu lub do tyłu, w zależności od roku urodzenia, na liście zwierząt i określ swoje zwierzę. Zrób poprawkę na opóźnienie chińskiego kalendarza, jeśli urodzili się w okresie 1 stycznia – 20 lutego. Na przykład, w 1996 roku rozpoczął się chińskiego kalendarza 19 lutego, więc do tej daty rok utożsamiał znak Świnia.
4
Należy pamiętać dominującą element twojego roku urodzenia. Ponadto, każdy element ma swój własny kolor. Są naprzemiennie, w następującej kolejności: ognia (czerwony), ziemia (żółty), metal (biały), woda (niebieski/czarny), drzewo (zielony). Elementy rządzą na ziemi w ciągu dwóch lat każda.
5
Weź do odliczania 1996 roku, gdy pierwszy rok dwunastoletniej cyklu zbiegło się z pierwszym rokiem żywiołu ognia. W ten sposób, 1996-1997 znajdują się pod rozpoczęciem tego żywiołu i czerwonego koloru, odpowiednio, 19 lutego 1996 roku rozpoczął się rok Czerwonej Szczury (1997 był rokiem Czerwonego Byka).
6
Określ dominującą żywioł i kolor roku urodzenia, liczenie na dwa lata od wybranego 1996 w podanej kolejności.
logo
Article Categories:
Astrologia i ezoteryka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *