Jak udowodnić, że nie brali kredyt

Wraz z rozwojem kredytów konsumenckich pojawiły się i nowe formy oszustwa w celu uzyskania pieniędzy. Na przykład, osoba atakująca może wykorzystać danymi technicznymi jakiegokolwiek człowieka i za cichym przyzwoleniem pracowników banku, których możecie następnie zmienić na twarz kredyt. Jak wtedy ofiara oszustwa może udowodnić swoją niezwiązek?

Jak udowodnić, że nie brali kredyt

Trzeba

  • – paszport.

Instrukcja

1
Dowiedz się, na jakiej podstawie bank stawia ci roszczenia. Na przykład, jeśli telefon i wymagają płatności kredytu, który nie otrzymał, dowiedz się jak najwięcej informacji: imię i nazwisko osoby, nazwę banku, numer umowy, pod którym rzekomo został odznaczony kredytu, daty zawarcia tej umowy. Jeśli ci dali wszystkie te informacje, proszę zadzwonić na telefon, bank, zamieszczonym na oficjalnej stronie internetowej lub w katalogu firm. W ten sposób można zrozumieć, nie stoją czy za apelem do was oszuści.
2
Jeśli informacja została potwierdzona i bank dochodzi roszczenia ciebie, przyjdź do jednego z jego oddziałów i spróbuj dowiedzieć się pytanie. Wyjaśnij, że nie masz stosunek do zaistniałej sytuacji. Poproś, aby okazać ci na zapoznanie się umowa, rzekomo zawarta na swoje imię. Nawet jeśli taki istnieje, ekspertyza pisma ręcznego jest w stanie udowodnić,że podpis nie należy do.
3
Skontaktuj się w policję i wyjaśnić zaistniałą sytuację. Przy tym możliwe jest, że bank odmawia swoich roszczeń wobec państwu do lokalu sprawy. Jeśli do tego nie doszło, to swoją niezwiązek będą udowadniać już organy ścigania. Jeśli masz wątpliwości, że są w stanie bronić swoich praw sami, skontaktuj się z radcą prawnym – on pomoże ci w razie potrzeby dochodzić swoich praw w sądzie.
4
Dalej postępować według okoliczności. Najprawdopodobniej będziesz musiał rozwiązać problem w drodze cywilnego postępowania sądowego. Jeśli nie podpisywali żadnych dokumenty bankowe, twoim niezwiązek do tego kredytu zostanie sprawdzone.
5
Przy wydawaniu decyzji na swoją korzyść ustal, aby informacje o tobie została zmieniona na poziomie biura informacji kredytowej. Dowiedz się, z jakimi BKI współpracuje bank, kredyt, którego tak naprawdę nie brali. Następnie skontaktuj się z nimi, wysyłając zapytanie o wyłączeniu tego odcinka z historii kredytowej na podstawie decyzji sądu. Oni będą musieli wprowadzić do bazy danych zmiany. Można to sprawdzić za kilka miesięcy, za darmo zamawiając wyciąg z swojej historii kredytowej. Żadne dodatkowe kredyty i opóźnienia nieistniejących płatności tam być nie powinny.
logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.