Jak szybko rozwiązywać zadania

Głównym czynnikiem wpływającym na szybkość rozwiązania każdego zadania, jest dobre zrozumienie jej warunki. Dotyczy to nie tylko matematyki, ale i innych przedmiotów. Jeśli warunek zadania – tekstowe, to najpierw trzeba go sformalizować, czyli w tłumaczeniu na język liczb. W niektórych przypadkach, dla większej przejrzystości jest wymagane budowanie wykresu lub schematu.

Jak szybko rozwiązywać zadania

Instrukcja

1
Umiejętność szybkiego rozwiązywania problemów nie tylko pomaga uzyskać dobrą ocenę, ale i nauczyć się myśleć i działać skutecznie w każdej sytuacji. Rozwija się dowcip, który pomaga nie tylko w nauce. Istnieje kilka sposobów na zwiększenie szybkości reakcji i zdolności samodzielnie znaleźć odpowiedź.
2
Głównym etapem rozwiązania jest poprawna i pełna analiza podstawowych danych. Poznaj warunek zadania z najwyższą precyzją i скрупулезностью. Może wydasz na to większą część wyznaczonego czasu, ale potem będzie łatwiej ułożyć plan rozwiązania.
3
Narysuj schemat lub zbudować wykres, nawet jeśli zadanie tego wymaga. Wizualny obraz wszystkich znanych wartości pomoże optycznie ogarnąć wszystko, co już masz w swoim posiadaniu. Można, należy ustalić, co jest konieczne do znalezienia końcowego lub pośredniego odpowiedzi.
4
Napisz bezpośrednio na wykresie lub schemacie formuły i przepisy, określający w ten sposób etapy przyszłego planu. Dla większej wygody sporządź schemat w postaci wykresu: plasterki kręgu znane ilości kwadratów – nieznane, trójkąty – pośrednie. Połącz kształty strzałek na zasadzie „co z czego wynika”. Zamiast figur geometrycznych można używać pióra w różnych kolorach.
5
Sporządź plan rozwiązania do już gotowego schematu. W istocie, to wszystko, pozostaje tylko złożyć decyzji podjętych w tym przedmiocie zasad i zapisz odpowiedź. Nie zapomnij w nawiasie podać wymiar, jeśli ona istnieje.
6
Aby nauczyć się szybko rozwiązywać zadania, trzeba dobrze znać teorię, w przeciwnym razie wszystkie zalecenia będą bezsensowne. Trzeba nie tylko wiedzieć i pamiętać wszystkie prawa i wzory, ale i umieć je zastosować w konkretnej sytuacji.
7
Staraj się od razu przeznaczyć pomysł, który jest centralnym w zadaniu. Jeśli zadanie jest zbyt skomplikowana, tzn. składa się z kilku części, to podziel go na ukończone poszczególne części. Nie bój się stracić czas, wręcz przeciwnie, to pomoże ci nie распаляться, a konsekwentnie dojść do wynikowego odpowiedzi.
logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.