Jak stać się zarejestrowanym w ciąży w innym mieście

Ciąża jest pięknym, ale i jednocześnie ważnym i odpowiedzialnym okresem w życiu każdej kobiety. Ciąża nie choroba, jednak nadzór medyczny jest to konieczne. Jeśli kobieta zarejestrowana w jednym mieście i przeprowadziła się do innego, to ona tam ma pełne prawo zarejestrowany w ciąży.

Jak stać się zarejestrowanym w ciąży w innym mieście

Trzeba

  • – dowód osobisty (kopia);
  • – ubezpieczenie zdrowotne (MLA);
  • – emerytalne zaświadczenie (kopia);
  • – świadectwo rejestracji (rejestracji);
  • – akt małżeństwa (kopia);
  • – dokumenty potwierdzające ciążę.

Instrukcja

1
Przede wszystkim kup polisę MLA, to gwarancja tego, że wszystkie wizyty u lekarza, badania i przeglądy będą bezpłatne. Jeśli polisy ubezpieczeniowej nie wszystkie usługi medyczne (z wyjątkiem nagłych przypadków), będą płatne.
2
Wybierz rada, w której będzie nam łatwiej stanąć na konto. W pobliżu miejsca zamieszkania, na przykład, lub z pracą. Jeśli kobieta jest obywatelką Rosji, to ona ma prawo wystąpić w każdej kobiecej doradztwo w swoim kraju. Poza tym, ona ma prawo do wyboru dowolnego ginekologa, który pracuje w tej konsultacji.
3
Napisz podanie na imię kierownika o dołączeniu do wybranej porozumieniu kobiet. Podaj wszystkie wymagane dokumenty (kopie). Paszport, wyciąg z karty (ambulatoryjne), ubezpieczenie, zaświadczenie o wyrejestrowaniu itp.
4
Wykonaj umawianie się na wizytę do lekarza. Odkładać pierwsza wizyta w późniejszym terminie nie warto. Tak jak załączenie medyczny rachunkowości, pomoże w odpowiednim czasie wykryć występujące problem i podjąć wszelkie niezbędne środki w celu skutecznego rozwiązywania problemu.
5
Weź u ginekologa skierowanie na USG, badania i skierowania na konsultacje u innych specjalistów. Kiedy należy wykonać wszystkie zadania, pokazać wyniki lekarzowi, on ustali okres ciąży i rzuci indywidualną kartę ciąży. Data rejestracji tej karty będzie być czasem załączania ewidencji w ciąży.
6
Weź u ginekologa zaświadczenie o tym, że są na kontach (jeszcze przed upływem 12 tygodnia ciąży). Taki dokument pozwala których możecie następnie zmienić zasiłek (ryczałt). Jeśli okres ciąży już 12 tygodni, to świadczenie nie będzie wypłacone.
Należy zwrócić uwagę
Dopilnuj, aby okres ważności polisy OMC nie upłynął, w przeciwnym razie usługi medyczne są płatne.

Porada
Każda kobieta ma prawo wybrać miejsce, gdzie jej rodzić lub wystąpić. Jeśli w klinice będzie awaria, to nielegalnie. Podawać skargę do odpowiednich instancji – zarządzanie opieką zdrowotną w twojej okolicy.

logo
Kategoria:
Ciąża i poród

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.