Jak pozbyć się zapachu papierosów w pokoju

Osoby niepalące subtelnie czują zapach papierosów, powodując obrzydzenie. Pozbyć się z niego bardzo trudno. Zapach papierosów szybko je w meble, materiały wykończeniowe, ubrania i inne okoliczne obiekty.

Jak pozbyć się zapachu papierosów w pokoju

Trzeba

  • Olejki eteryczne, amoniaku, gospodarstwa domowego octu, ręczniki, liść laurowy, kawa, aromatyczne świece, благовонии.

Instrukcja

1
Zrób generalne sprzątanie. Dym tytoniowy szybko wnika w tkanki, więc pierwszą rzeczą, wyprać wszystkie zasłony i narzuty. Również wyjąć wszystkie ubrania z szafy i powiesić na świeżym powietrzu. Jeśli po kilku godzinach zapach nie zniknął, wyprać rzeczy. Pościel wynieść na zewnątrz i dokładnie wybić. Przetrzeć tapicerkę mebli tapicerowanych szmatką zwilżoną w wodzie z dodatkiem olejku.
2
Przetrzyj wszystkie powierzchnie, które podlegają mokro. Do miski wlać ciepłą wodę i dodać niewielką ilość amoniaku lub octu. Środki te skutecznie radzą sobie z nieprzyjemnymi zapachami. Otwórz wszystkie drzwi i okna, aby zapewnić dopływ świeżego powietrza. Jeśli masz klimatyzację, to odwrotnie – zamknij.
3
Zwilż prześcieradła lub duże ręczniki w czystej wodzie i powiesić w całym mieszkaniu. Kiedy ręczniki wyschły, płukania i powtórz kroki najpierw.
4
Umyć popielniczkę z resztek popiołu, wytrzeć do sucha i podpalić w niej liść laurowy. Przeprowadzać taki zabieg codziennie, dopóki nie zniknie zapach papierosów. Spacer po wszystkich pomieszczeń z подожженным liść laurowy.
5
Napraw zapach tytoniu w samochodzie za pomocą kwasu octowego. Rozpuścić w szklance wody 1 łyżka środki. Pozostawić roztwór w samochodzie na noc. Rano od zapachu nie będzie śladu.
6
Kawa doskonale pochłania nieprzyjemne zapachy. W 100 ml wrzącej wody napar 1 łyżkę naturalnego kawy. Następnie wlać środek na płaski talerz i zostaw w pokoju na jakiś czas. Można również użyć węgiel. Umieścić kilka tabletek na talerzyk. Węgiel aktywny ma dobre właściwości адсорбирующими.
7
Zapal świece zapachowe lub благовонии. Każdy wieczór spędzają taką procedurę. Wybierz zapach, który nie będzie powodować u ciebie niesmak. Można zrobić inaczej. Nałóż kilka kropli olejku eterycznego lub duchów na żarówkę. W miarę nagrzewania zapach rozprzestrzeni się po mieszkaniu i замаскирует zapach papierosów.
logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.