Jak pozbyć się sms-wirusa

Jeszcze dziesięć lat temu można było spokojnie pracować na komputerze bez instalacji programów antywirusowych, stosując proste środki ostrożności. Dzisiaj jest to praktycznie niemożliwe, w world wide web powszechne tysiące złośliwego oprogramowania. Jeden z gatunków – sms-wirus, włamując się do komputera, blokuje pracę niektórych plików i procesów, natarczywie domagając się wysyłać wiadomości sms z określonym tekstem na podany numer.

Jak pozbyć się sms-wirusa

Instrukcja

1
Praktyka pokazuje, że nawet w przypadku wysyłania wiadomości i wprowadzeniu odpowiedniego kodu, szkodliwe działanie wirusa nie ustaje, z konta telefonu komórkowego może być w wysokości do kilku tysięcy rubli. Stąd główna zasada: nie wysyłaj żadnych sms na żądanie program antywirusowy.
2
W pierwszej kolejności sprawdź swój komputer za pomocą programu antywirusowego. Jeśli pierwszy krok nie dał wyników, naciśnij Start/Programy/Akcesoria/Narzędzia systemowe/Przywracanie systemu i uruchom przywracanie systemu z punktu kontrolnego.
3
Jeśli powyższe zalecenia nie dały pozytywnego wyniku, należy uruchomić komputer w trybie awaryjnym. Do tego zrób restart i, aż komputer się uruchomić, naciskając klawisz F8 i wybierz tryb awaryjny pobrania.
4
Należy wyłączyć przywracanie systemu (prawym przyciskiem myszy kliknij ikonę Mój komputer/Właściwości/Przywracanie systemu, zaznacz „Wyłącz przywracanie systemu”).
5
W trybie awaryjnym, sprawdź swój komputer programy antywirusowe narzędzi: najpierw Drweb CureIt, AVZ, Trojan Remover. Narzędzia antywirusowego można pobrać ze stron producentów.
6
Pozostając w trybie awaryjnym, sprawdź dokładnie elementy startowe i usunąć wszystkie podejrzane programy. Sprawdź ścieżki rejestru (Uruchom/regedit) usunąć wszystkie niepotrzebne i podejrzane. Zrób restart i sprawdź wynik.
logo
Kategoria:
Naprawa i serwis

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.