Jak pozbyć się kości w gardle

Dania z ryb, czy ona w gotowane, smażone lub wędzone bardzo pomocne. Bo to naprawdę wartościowy produkt, który zawiera w sobie dużą ilość witamin i składników mineralnych, niezbędnych dla twojego zdrowia. Ale to na pierwszy rzut oka, bezpieczne danie, może przynieść wiele kłopotów, i niezauważone drobna kość znajdzie się w gardle.

Jak pozbyć się kości w gardle

Trzeba

  • – żytniej lub czerstwy chleb;
  • – płynny miód;
  • – świeca woskowa lub pincety;
  • – tabaka lub czarny pieprz.

Instrukcja

1
Po tym, jak poczuł dotkliwy ból w okolicy gardła powinny być spożywane po kawałku ryby, spróbuj natychmiast wziąć kawałek żytniego chleba (można zastąpić skórką biały lub czerstwego chleba), a nie płynem do końca, połknąć. Krawędzie chlebowego kostki zahaczą ryb kość, i odbędzie się w przełyku. Ten sposób jest jednym z najbardziej skutecznych i sprawdzonych sposobów, które wykorzystują większość ludzi.
2
Jeśli chleb nie pomógł przeforsować ryb kość, na pomoc przyjdzie normalny płynny miód. Wpisz łyżkę miodu i powoli je, to staram się aktywnie działać mięśnie gardła. Miód styka się z rybołówstwa kością i pomoże obniżyć jej w krtani. Jeśli ci coraz trudniej oddychać, natychmiast wezwij pogotowie ratunkowe.
3
Stań przed lustrem i uważnie rozważ krtani. Jeśli rybna kość znajduje się w zasięgu wzroku, można korzystać w następujący sposób: weź woskową świecę i zapal. Nałóż sobie na palec kilka kropel wosku, i aż całkowicie zamarł, delikatnie przyłóż do kości. Poczekaj, aż wosk stwardnieje i delikatnie wyjmij kość z gardła. Można również użyć pęsety, który należy zdezynfekować przed zastosowaniem.
4
Może również pomóc tabaka, który ze względu na swój ostry zapach powoduje silne kichanie. Powąchaj taka tytoń, to pomoże pozbyć się zacięcia w gardle rybnych kości. Można skorzystać także zwykłym czarnym pieprzem, który powoduje podobne działanie. Ale w tym przypadku warto zachować ostrożność, jeśli u ciebie lub twoje dziecko ma alergię.
Porada
Istnieje kilka prostych zasad przy stole, które pomogą ci uniknąć takich kłopotów, jak wyjazd na kość w gardle. Po pierwsze, nigdy nie rozmawiaj podczas posiłku. Nie spiesz się zjeść porcję, nawet jeśli w tym momencie bardzo głodny, przeglądać każdy kawałek na obecność kości. Nie czytaj książki i oglądaj telewizję w czasie posiłku.

logo
Article Categories:
Medycyna niekonwencjonalna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *