Jak pozbyć się bólu zęba w ciąży

Ciąża to dość proste, ale szczęśliwy okres w życiu kobiety, który może przyćmić nagle pojawiająca się ból zęba. W takiej sytuacji nie zaleca się przyjmować leki przeciwbólowe, ponieważ mogą one zaszkodzić przyszłemu dziecku. Lepiej od razu udać się do lekarza, ale jeśli nie ma takiej możliwości, można spróbować pomóc sobie samemu.

Jak pozbyć się bólu zęba w ciąży

Trzeba

  • – soda;
  • – sól;
  • – paracetamol;
  • – suche liście szałwii;
  • – kwiaty rumianku pospolitego;
  • – liście malin;
  • – liście mięty;
  • – liście dziurawca;
  • – kawałek smalcu.

Instrukcja

1
Przede wszystkim, należy oczyścić jamę ustną z resztek jedzenia. Co 15 minut płukać usta specjalnie przygotowanym roztworem. Weź jedną łyżeczkę sody oczyszczonej i soli rozpuścić je w szklance ciepłej wody. To pomoże złagodzić stan zapalny.
2
Przy niewyobrażalnego bólu weź paracetamol. To najbezpieczniejszy lek przeciwbólowy, który można używać kobiety w ciąży. Ale bez przesady, można wziąć nie więcej niż dwóch tabletek.
3
Przepłukać usta napar z ziół leczniczych. W pojemniku umieścić trzy łyżki suszonych liści szałwii i taką samą ilość kwiatów rumianku, zalać 500 ml wrzącej wody. Przykryć ręcznikiem i odstawić na 20-30 minut. Wywar przecedzić, ostudzić. Płukać usta po każdym posiłku.
4
Przygotuj to narzędzie. Weź dwie łyżki liści malin, dziurawca, mięty. Składniki dokładnie posiekać i wymieszać. Łyżeczki łyżki mieszanki ziół zalać 200 ml wrzącej wody i pozostawić na 15-20 minut. Ciepły napar z płukać jamy ustnej. Ból szybko się zatrze. Można użyć mocny napar z ziela dziurawca.
5
Szybko pozbyć się bólu zęba smalec. Weź mały kawałek słoniny i umieścić go między dziąsłem a zębem, który boli. Trzymać 10-15 minut. Jeśli boczek, należy wstępnie oczyścić go od soli.
6
Wezwij pogotowie, jeśli ból zęba towarzyszy wysoka temperatura, obrzęk policzka, zawroty głowy.
Należy zwrócić uwagę
Kategorycznie nie wolno przykładać do chorego miejsca ciepły kompres, nie pożądane i leżeć. To potęguje ból.

Porada
Spróbuj jak najszybciej dostać się do gabinetu stomatologicznego. Wielu z nich pracuje przez całą dobę. To będzie najbardziej właściwe i bezpieczne rozwiązanie dla ciebie i twojego dziecka.

logo
Kategoria:
Ciąża i poród

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.