Jak poprawić obraz z kamery internetowej

Jeśli nie jesteś właścicielem drogi web-kamery, możliwe jest, twój obraz okazuje niewykonaniem – na przykład z przekłamania koloru twarzy. Można jednak znacznie poprawić emitowany obraz.

Jak poprawić obraz z kamery internetowej

Trzeba

  • – lampa stołowa;
  • – taśma klejąca;
  • – kalka techniczna;
  • – program WebcamMax.

Instrukcja

1
Jedna z najczęstszych problemów zniekształcony transmisji obrazu – niebieskawy odcień twarzy, który jest mało prawdopodobne, aby odwołać się do swojego rozmówcy w czacie, ponieważ daje ci ponury widok. Ten problem występuje z powodu niedoboru światła, wychodzącego od monitora komputera, na którym jesteś, który może zakłócić emitowany obraz. Który z kolorów dominuje na pulpicie komputera, i tak będzie malowany twarz. Aby rozwiązać ten niepożądany efekt, włącz jasną lampę lub lampy podłogowe.
2
Jeśli obraz twarzy okazuje się biały jak kartka papieru, oznacza to, że lampa jest zbyt jasny lub nie ma funkcji redukcji mocy światła. Aby rozproszyć jej światło, przymocuj kawałek kalki taśmą na lampę. Dzięki temu całość nabierze naturalny kolor, a oświetlenie będzie bardziej miękki. Aby nieco przyciemnić światła, spróbuj rzucić klosz lekkie przezroczyste tkaniny. Jeśli twoje biurko znajduje się tuż obok jasnej ściany, można zmniejszyć jasność żarówki, odkręcając ją od twarzy i kierując na ścianie.
3
Załóżmy, że zrobiłeś wszystko poprawnie, ale kolor twarzy dlaczego-to był пунцовым. Może się to zdarzyć z powodu automatycznego ustawienia ekspozycji kamery, która wybiera w swoim promieniu najbardziej jasnym miejscu i określa go jako „białe”. Wszystkie inne kolory ona dostosowuje się już na tej podstawie. Dlatego, jeśli w zasięgu widoczności kamery nie jest obecny kolor biały, inne kolory są znacznie zniekształcone. Aby to naprawić, załóż białą bluzkę (sweter, koszulę, t-shirt) – i będziesz wyglądać „na sto procent”.
4
Jeśli dużo czasu spędzasz na czytaniu lub siedzi za komputerem i nosić okulary, następny rada może również się przydać. Aby zmniejszyć odbicia od szyb punktów, w których odbija się monitor, zmniejsz jasność monitora w ustawieniach komputera na 25-30 procent. Po 5 minutach można już się przyzwyczaić do trochę потемневшему десктопу, a twój rozmówca (lub matka), w końcu być w stanie zobaczyć kolor i wyraz twoich oczu.
5
Aby jeszcze bardziej poprawić jakość nadawanego wideo, możesz skorzystać z programu WebcamMax – http://www.webcammax.com/download.htm. Program ten posiada funkcję poprawy obrazu/wideo i różne efekty do komunikowania się z przyjaciółmi. Można ją używać na czacie (podczas rozmowy na skype, ICQ), i w przeglądarce.
logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.