Jak płacić kartą visa

W ostatnich latach, karty plastikowe coraz szybciej wypierają tradycyjne pieniądze z życia ludzi. Ich w Rosji z każdym dniem coraz więcej i więcej. Jednym z najbardziej popularnych jest karta visa. Z jej pomocą można nie tylko płacić za towary i usługi bezpośrednio w sklepie, ale i płacić w internecie.

Jak płacić kartą visa

Trzeba

  • Plastikowa karta, paszport, dostęp do internetu.

Instrukcja

1
Płatność „na miejscu „, aby sprawdzić, czy biorą w sklepie karty, czy działa terminal. Oddaj kartę do kasy. Przy zakupie papierów towarów sprzedawca może poprosić o paszport w celu weryfikacji tożsamości.Płacić za zakupy może tylko posiadacz karty. Możliwe są 2 warianty płatności. Niektóre terminale wymagają wprowadzenia kodu PIN w celu zakończenia transakcji. Jego wpisujesz sami. Innych aparatów wystarczy odpisać informacje o karcie. W tym przypadku распечатаются dwa czeku. W jednym postawisz swój podpis i oddajesz sprzedawcy. Inny, z podpisem sprzedawcy, zostaje u ciebie. W przypadku żądania kodu pin podpisywać żadnych czeków nie trzeba. Nie zapomnij, aby odebrać kartę.
2
Opłata za towary i usługi w internecie kartą visaИз wszystkich istniejących kart Visa płacić w internecie można domyślnie wszystkie, oprócz karty Visa electron. Do niej należy podłączyć odpowiednią usługę w banku, na jakiś czas.Do zapłaty za towar w internecie „plastikiem”, nie potrzebujesz żadnych dodatkowych informacji poza tymi, które znajdują się na mapie.Aby dokonać płatności należy podać numer karty składający się z szesnastu cyfr. Twoje imię i nazwisko, tak samo jak są one napisane na mapie. Okres ważności karty (mm/rr) i kod cvv – 3 ostatnie cyfry, które znajduje się na odwrocie karty za podpis. Na żądanie banku, być może, trzeba będzie wprowadzić hasło, które przyjdzie na numer telefonu właściciela.
3
Płatność za usługi przez банкоматВставьте mapę. Wprowadź kod pin . Wybierz opcję, ciebie interesujący (opłata za telefon, użytkowe, grzywny), wprowadź numer telefonu, rachunki lub inne informacje, które będą potrzebne w danym przypadku. Potwierdzić płatność. Nie zapomnij, aby odebrać kartę.
logo
Kategoria:
Karty plastikowe

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.