Jak pić witaminy: proste zasady przyjmowania

Dziś obejść się bez przyjmowania dodatkowych kompleksów witaminowych nie jest możliwe z powodu braku ich w produktach spożywczych i zły środowiska. Biorąc witaminy, trzeba wziąć pod uwagę ich zgodność z siebie i dawkowanie.

Jak pić witaminy: proste zasady przyjmowania

Instrukcja

1
Nie zawsze jest niebezpieczny tylko brak witamin w organizmie. Nadmiar witaminy A i D oraz niepożądany. Aby uniknąć błędów, należy przyjmować multiwitaminy w dawkach, które nie przekraczają dzienną normę. Dzienne zapotrzebowanie na witaminy jest podana na opakowaniu, jest różna dla kobiet i mężczyzn, osób dorosłych, kobiet w ciąży i dzieci.
2
Kompleksy multiwitaminowe należy przyjmować podczas posiłku, popijając odpowiednią ilość płynów. Weź kapsułkę lub tabletkę w całości, jeśli na opakowaniu nie ma słowa „do żucia”, w przeciwnym razie część witamin ulega zniszczeniu w ustach lub w żołądku.
3
Pamiętaj, że multiwitaminy odpowiednie podczas okresu rekonwalescencji np. po operacji lub długiej choroby, podczas diety lub wraz z profesjonalnym zajęciem sportu.
4
Jeśli cierpisz na choroby nerek, trzymać się schematów przyjmowania witamin, opracowanych przez ekspertów. Zaleca się przyjmować witaminy w pierwszym tygodniu tak, jak jest napisane w instrukcji na opakowaniu. Następnie spróbuj zwiększyć ilość выпиваемой płynu do 2-3 litrów i wraz z witaminami pij ziołowe moczopędne opłaty. Zrób sobie przerwę na 7 dni i powtórzyć kurs. Za sezon dopuszcza się 4 ujęcia przyjmowania witamin.
5
Witaminy dla dzieci są dostępne w postaci tabletek, żelu lub syropu. Należy ściśle przestrzegać ich dawkowanie i dbać o to, aby słoik był w miejscu niedostępnym miejscu dla dziecka, gdzie nie może dotrzeć. Jeśli masz alergię na jakieś witaminy, pamiętaj, że twoje dziecko znajduje się w strefie ryzyka. Daj mu próbną dawkę, jeśli brak reakcji, należy przestrzegać podanego na opakowaniu dawki. Jeśli pojawi się zaczerwienienie na policzkach, anuluj przyjmowanie leku, należy obserwować reakcję dziecka i skonsultować się z lekarzem.
6
Jeśli planujesz dodawanie rodziny, należy przyjmować kwas foliowy (0,4 mg dziennie) podczas całego okresu ciąży, jest to bardzo przydatne dla organizmu przyszłej matki, jak i dla organizmu dziecka.
Należy zwrócić uwagę
Pamiętaj, brać witaminy, jako profilaktyka można nie dłużej niż miesiąc, trzy razy w roku.

logo
Article Categories:
Leki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *