Jak otworzyć swój biznes w Izraelu

Izrael to kraj o dynamicznie rozwijającej się gospodarce i wysokim poziomem życia. W razie potrzeby, i spełnieniu kilku warunków obywatel Rosji może otworzyć tam swój biznes. Do tego trzeba wiedzieć cechy biurokratycznych systemów kraju.

Jak otworzyć swój biznes w Izraelu

Instrukcja

1
Uzyskaj dokument, który pozwala legalnie mieszkać i pracować w Izraelu. Specjalny program business imigracji do tego kraju nie ma, więc trzeba uzyskać wizę lub zezwolenie na pobyt na podstawie pokrewieństwa z obywatelami Izraela. Również na emigrację może człowiek, mający żydowskie korzenie, lub który przeszedł na judaizm. Dla dokonania niezbędnych dokumentów i poradę należy zwrócić się do wydziału konsularnego ambasady Izraela w Moskwie.
2
Zbieraj pieniądze na otwarcie biznesu. Jeśli nie masz wystarczającej kwoty. możesz wziąć kredyt w izraelskim banku. Ale na to warto liczyć ten, kto mieszka w kraju wystarczająco długo i ma w jej obrębie źródło dochodu.
3
Rozpocząć procedurę rejestracji w urzędzie skarbowym, zajmującej się dochodzeniem VAT. Jego współrzędne można znaleźć w lokalnej książce adresowej organizacji. Podczas rejestracji wybierz formę zapłaty podatku. Różni się ona dla małych i dla dużych firm. Jeśli liczysz rozwijać małą firmę, to będzie odpowiedni dla ciebie system, w którym swoje wykonawców w transakcjach nie wypłacają ci VAT.
4
Z otrzymanymi dokumentami rejestracyjnymi zwrócić się do innego urzędu skarbowego, która specjalizuje się w podatku dochodowego.
5
Skontaktuj się z Obsługa ubezpieczenia Izraela. Tam trzeba wypełnić dokumenty związane z ubezpieczeniem i innym ubezpieczeniem dla ciebie i twoich przyszłych pracowników.
Należy zwrócić uwagę
W Izraelu istnieje rodzaje działalności, do prowadzenia których wymagane jest specjalistyczne wykształcenie i dyplomy. Z nim są usługi medyczne i transport. Ale jeśli rosyjskie prawo jazdy można zapisać i wykorzystać, to z lekarzami o wiele trudniej. Specjalista zdecyduje się otworzyć prywatną praktykę, należy właściwie uczyć się na nowo. Wyjątek stanowi przypadek, gdy stajesz się tylko dyrektorem i właścicielem centrum medycznego, w którym będą pracować pracownicy z izraelskimi dyplomy.

logo
Article Categories:
Przedsiębiorczość

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *