Jak otworzyć restauracja „Mcdonald ’ s”

Stworzenie tak dużego projektu biznesowego, jak restauracja Mcdonald ’ s wymaga nie tylko dużego kapitału początkowego, ale i wiedzy z niektórych funkcji. Ale ma jedną zaletę tego rodzaju działalności – nie trzeba wcześniej przemyśleć plan realizacji projektu, bo Mcdonald dotyczy typu franchisingu (gotowego systemu).

Jak otworzyć restaurację

Trzeba

  • – komputer;
  • – dostęp do internetu;
  • – biznes plan;
  • – kapitał startowy;
  • – dokumenty;
  • – personel.

Instrukcja

1
Zapraszamy na oficjalną stronę Mcdonalda i upewnij się, że w kraju, w którym można otworzyć podobny restauracja. O tym można dowiedzieć się w dziale pomocy technicznej danego zasobu. Napisz do hamulca nazwę kraju i kod pocztowy. Wkrótce otrzymasz odpowiedź na swoje pytanie.
2
Zbierz kapitał startowy. Koszt franczyzy (prawo na założenie firmy) będzie kosztować $45.000 każdy rok. Jest to podatek, który pobiera firma. Na fizyczne otwarcie restauracji trzeba 1.4-1.8 miliona dolarów. Jednak Mcdonald pozwala mieć na rękach tylko 40% tej liczby. Pozostałą kwotę można rozłożyć na 7 lat, płacąc pożyczkę w banku, z którymi współpracuje firma.
3
Sporządź plan spłaty kredytu, jeśli nie dysponujesz odpowiednią kwotą. Obliczone na podstawie rażącego statystyki, ile zysku netto otrzymasz po udanym starcie biznesu. Trzeba wziąć statystyki to swego regionu. Liczby te właśnie wpłyną na to, czy będziesz w stanie spłacić długów, czy nie. Jeśli nie jesteś pewien, zacznij przyciągać kapitał inwestorów prywatnych i współpracowników.
4
Przejść specjalne szkolenie z firmy Mcdonald ’ s dla właścicieli restauracji. Trzeba będzie pójść w systemie stacjonarnym lub zaocznie od 12 do 24 miesięcy, zanim będzie można realnie zarządzać taką organizacją.
5
Zbierz wszystkie dokumenty niezbędne do rozpoczęcia budowy restauracji. Trzeba będzie mieć zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej (NIP, YIP), uprawnienia ochrony przeciwpożarowej, sanitarno-epidemiologicznych i dokumenty od Obudowy.
6
Znaleźć pracowników do rozpoczęcia pracy. Trzeba będzie nie mniej niż 20 osób w momencie otwarcia restauracji. Zadbaj o tej sprawie z góry. Pocztowe, ogłoszenia w lokalnej komercyjnej gazety i dostęp do internetu. Trzeba kucharze, sprzątaczki, kelnerzy, sprzedawcy, strażnicy itp. Dokonaj selekcji kandydatów.
7
Zacznij realizować krok po kroku plan otwarcia własnego biznesu. Gdy masz na rękach będzie kapitał, wiedza, dokumenty i gotowy do pracy personel, można już przystąpić bezpośrednio do budowy restauracji. Jak tylko będzie gotowy, wykonaj pozostałe punkty planu w tworzeniu biznesu.
Należy zwrócić uwagę
Ten rodzaj biznesu zakłada wypłatę 12.5% z całego honorarium za rok na rzecz firmy. Umowa o udzielenie franczyzy Mcdonald ’ s jest na 20 lat.

logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.