Jak otworzyć centrum wczesnego rozwoju dzieci

Centra wczesnego rozwoju pojawiły się w Rosji niedawno. Z roku na rok ich popularność rośnie. Jest to związane nie tylko z brakiem miejsc w państwowych przedszkolach placówkach oświatowych. Wielu rodziców wolą organizacją rozwijających się centrów dlatego, że zapewniają one możliwość wyboru metody szkolenia, harmonogram zajęć, ilości informacji itp.

Jak otworzyć centrum wczesnego rozwoju dzieci

Instrukcja

1
Przed otwarciem centrum wczesnego rozwoju, zdecyduj, czy będzie to instytucja brać dzieci na cały dzień lub na dwa, trzy godziny. Od tego zależy ilość zaświadczeń i zezwoleń, które trzeba uzyskać w różnych instancjach.
2
Aby otworzyć centrum wczesnego rozwoju, zarejestruj się jako indywidualny przedsiębiorca. Można to zrobić w terytorialnej inspekcji Federalnej służby podatkowej. W Moskwie znajduje się ona pod adresem Marsz przejazd, posiadanie 3. Szczegółowe informacje o harmonogramie prac i niezbędnych dokumentach znajdują się w witrynie internetowej http://www.nalog.ru/. W wierszu „Rodzaj działalności” wprowadź „edukacja przedszkolna (poprzednie szkoły podstawowej ogólnego wykształcenia)”.
3
Jeśli pedagogiczna działalność nie przewiduje przebywanie dziecka w centrum wczesnego rozwoju ponad trzy godziny, jeżeli na koniec zajęć nie będzie certyfikacji i wydawania dyplomów, licencji otrzymywać nie trzeba. We wszystkich innych przypadkach trzeba będzie udowadniać swoje kompetencje w Licencjonowanej oddziale, dostarczając jej pracownikom programy edukacyjne i szkoleniowe.
4
Jednocześnie z uzyskaniem pozwolenia na indywidualną działalność gospodarczą zajmie się znalezieniem pomieszczenia. Centrum wczesnego rozwoju można zorganizować w mieszkaniu. Ale tylko wtedy, jeśli dzieci nie będą tam przebywać przez cały dzień. Jeśli planujesz właśnie to jest instytucja, musisz uzyskać pozwolenie od Państwowej sanitarno-epidemiologicznej służby (SES), a także od Stanu strażaka nadzoru, wchodzącego w strukturę MINISTERSTWA sytuacji nadzwyczajnych.
5
Zrób biznes-plan, w którym wymieniają wszystkie koszty. Włącz tam wynagrodzenia nauczycieli, zakup podręczników, mebli, sprzętu, koszty naprawy i wynajem, reklamy.
6
Jeśli zdecydujesz się wynająć nie mieszkalne pomieszczenie, zacznij od małego metrażu. Dwa pokoje – jeden 10-15 m kw., druga 20-15 mkw., będzie na tyle. Pierwsza będzie przebieralni, tj. a druga niezwykle wciągająca zajęć z nauczycielami.
7
Przygotuj umowę na świadczenie usług, w który będziesz zawrzeć z rodzicami wychowanków. Zapisz w nim w czasie zajęć, programy edukacyjne, dodatkowe warunki i cena.
8
Kup podręczniki, meble, zabawki. Nie musisz wydawać pieniędzy na nowe rzeczy. Pierścień znajdujące się w sąsiedztwie przedszkola. Tam mogą być przechowywane dość odpowiednie stoły i krzesła, które można kupić bardzo tanio. A zabawki zebrać do znajomych, których dzieci już wyrosły. Tak twój rozwojowy centrum będzie zabezpieczona zawsze konieczne przy minimum kosztów.
9
Zadbaj o reklamie centrum wczesnego rozwoju. Zacznij od zwykłych plakatów umieszczonych na tablicach ogłoszeń w miejscach skupisk ludzi. Najlepiej, jeśli w pobliżu będą przychodnie, szkoły, przedszkola. To właśnie tam gromadzą się matki z małymi dziećmi, którym będzie zainteresowany wasza oferta.
logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.