Jak odzyskać dług od firm

W trakcie pracy z kontrahentami przedsiębiorstwo może wystąpić z powstawania zaległości. Termin ten w księgowości oznacza dług, który nie został zapłacony w określonym umową czasie. W tym przypadku do ściągnięcia pieniędzy z firmy-dłużnika należy prawnie poprawnie wykonać szereg czynności.

Jak odzyskać dług od firm

Instrukcja

1
Określić rzeczywisty adres znalezienie firmy-dłużnika. Dość często biuro przedsiębiorstw znajdować się w siedzibie, co może skomplikować korespondencji i zwrotu długu. Jeśli nie wiesz telefonów kontaktowych, to położenie dłużnika może pomóc ci znaleźć firma, specjalizująca się w ochronie i bezpieczeństwa.
2
Sporządź претензионное list. Wprowadź w nim fakt powstawania długu, zaznacz terminy spłaty i kwotę. Masz również prawo do wyznaczenia kary za zwłokę, które są określone w umowie lub obliczyć ich zgodnie z obowiązującym prawem. Stosunki te są uregulowane w kodeksie Cywilnym federacji ROSYJSKIEJ.
3
Wyślij wiadomość listem pocztowym przesyłką według faktycznego i prawnego adres dłużnika. Koniecznie zachowaj potwierdzenie nadania przesyłki, który jest potrzebny na wypadek sądu. Poczekaj, aż zapłaty należności w terminie lub uzyskać pisemną odpowiedź w ciągu 10 dni od daty otrzymania pisma przez dłużnika. Jeśli te czynności nie nastąpiło, to złóż pozew do sądu.
4
Przygotuj i złóż pozew do sądu. Zapłać za państwową opłatę drogowa. Zalecany do postępowania skonsultować się z doświadczonym prawnikiem, który pomoże ci szybko i prawnie poprawnie rozwiązać pytanie windykacyjnej. Należy zauważyć, że jeśli dłużnik ma poważne problemy finansowe, to pozew warto podawać na likwidację danego przedsiębiorstwa. W tym przypadku można zapewnić sobie szansę odzyskać dług. Jeśli firma zostanie zlikwidowana bez twojego udziału, to dług będzie zwrócony dopiero po spłacie innych zobowiązań tej spółki.
5
Uzyskać orzeczenie o odzyskanie długu. Możesz spróbować aresztować konto kontrahenta, odzyskać dług samodzielnie lub skorzystać z usług komornika. Można również zwrócić się do agencji windykacyjnej.
logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.