Jak odróżnić ciąży pozamacicznej od koncentratu

Ciąża pozamaciczna – niebezpieczna patologia, w której zapłodniona komórka jajowa zaczyna się rozwijać na zewnątrz jamy macicy. I jeśli kobieta w porę nie zostanie udzielona pomoc, ona może zginąć od rozległej utraty krwi i szok. Jak można odróżnić patologiczne ciąży od normalnej?

Jak odróżnić ciąży pozamacicznej od koncentratu

Instrukcja

1
Ciąża pozamaciczna – zjawisko нечастое, wynoszący około 1-2% wszystkich ciąż. Najczęściej powstaje z powodu naruszenia funkcji jajowodów, zrostów i niedrożności. Do grupy ryzyka należą kobiety, przenieśli płciowe infekcje (rzeżączka, chlamydia, i inne), choroby zapalne narządów płciowych, endometrioza. Wszystkim kobietom, u których istnieje zwiększone prawdopodobieństwo wystąpienia ciąży pozamacicznej, należy odwiedzać ginekologa przy najmniejszym podejrzeniu na patologię.
2
Na samym początku objawy ciąży pozamacicznej niczym nie różnią się od objawów koncentratu: u kobiet obserwuje się opóźnienie miesiączki, obrzęk piersi, pojawia się senność, nudności, osłabienie itp. Określić, маточная czy ciąża może tylko lekarz.
3
Analiza na obecność hormonu ludzkiej gonadotropiny kosmówkowej oraz wykrywa go jak przy koncentratu, tak i w przypadku ciąży pozamacicznej. Ale jeśli stężenie HCG jest nieco niższa, niż przysługuje w terminie, lekarz może podejrzewać patologiczne ciąży. Czasami w takim razie tego hormonu jest tak mało, że domowy test na niego nie reaguje.
4
Dość często podczas ciąży pozamacicznej w tych dniach, kiedy powinna być miesiączka, pojawiają się plamienia, co jest konsekwencją reakcji endometrium na woreczek ciążowy jaja w jajowodzie. Ten objaw czasami mylone z miesiączką lub spontaniczne aborcji.
5
Podejrzewać ciążę pozamaciczną można w niezwykle skąpe lub podnoszącej się z opóźnieniem miesiączki. W takim razie zrób test ciążowy lub badanie HCG. I jeśli wynik będzie pozytywny – skontaktuj się z ginekologiem. On prawdopodobnie zaleci dodatkowe badania na określenie wzrostu HCG. Podczas ciąży jajowodu ilość hormonu podwaja się co dwa dni. Jeśli tak się nie dzieje – ciąża, być może, внематочная.
6
Badanie usg może wykryć маточную ciąży poziom HCG 1800 Kreda (na okres około 5 tygodni). Jeśli przy takiej ilości hormonu woreczek ciążowy jajo w macicy nie widać, ryzyko ciąży pozamacicznej jest bardzo duży.
7
Jeśli podejrzenia ciąży pozamacicznej stan kobiety pogarsza się jej wyznaczyć laparoscopy. Do tego badania narządów wewnętrznych przeglądają za pomocą cienkiego teleskopu. Po potwierdzeniu diagnozy, woreczek ciążowy jajko usuwają.
8
Na szczęście, z pomocą laparoskopii bardzo często można zapisać маточную rurę, co pozwala kobiecie liczyć na normalną ciążę w przyszłości. W celu zwiększenia tej szansy, przed planowanym poczęciem wskazane jest, aby przebadać w ten sposób jeszcze raz, aby określić stan narządów miednicy i jajowodów.
logo
Article Categories:
Ciąża i poród

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *