Jak nauczyć się malować auto

Lakier samochodu wraz z upływem czasu przychodzi w ruinę. W takim przypadku wymagana jest pełna malowanie samochodu. Najlepiej powierzyć tę czynność profesjonalistom. Można jednak nauczyć się malować samochód samodzielnie, jeśli jest chęć lub finanse nie pozwalają płacić profesjonalne malowanie.

Jak nauczyć się malować auto

Trzeba

 • – lakier samochodowy;
 • – odtłuszczacz;
 • – краскопульт;
 • – sprężarka;
 • – folia pe;
 • – stare gazety;
 • – szlifierka urządzenie;
 • – specjalna odzież;
 • – rękawice;
 • – punkty;
 • – respirator.

Instrukcja

1
Znajdź starą część nadwozia. Może to być drzwi, pokrywy silnika lub skrzydło. Ta część jest potrzebna do pierwszego doświadczenia malowania auto. Najważniejsze jest to, aby znajdująca tobą szczegół został całego.
2
Zacznij przygotowania do malowania z demontażu drzwi, bagażnika i pokrywy silnika. Pozwoli to znacznie ułatwić proces i uzyskać dostęp do krawędzi otwarcia, które także musi dokładnie pomalować. Do malowania drzwi potrzebne są specjalne podstawki. Można je zrobić z desek, сколоченных na krzyż.
3
Pozbądź się starej warstwy farby. Aby to zrobić, najpierw należy umyć karoserię samochodu wodą ze specjalnym szamponem. Usunąć farbę można za pomocą substancji chemicznej. W tym przypadku należy stosować środki ochrony, tak jak substancje chemiczne mogą zaszkodzić zdrowiu. Również od starej farby można usunąć za pomocą papieru ściernego lub szlifierki maszyny. Z braku szlifowania samochody użyj zwykłej wiertarki z przystawką do ściernicy. Ostrożnie usuń farbę z całej powierzchni karoserii. Użyj papieru ściernego dużego rozmiaru, stopniowo zastępując ją na mniejsze. W tych miejscach, gdzie pojawiły się ślady korozji lub rdzy, trzeba oczyścić powierzchnię do czystego metalu.
4
Odtłuścić nadwozie samochodu specjalnym płynem. Do tego celu może podejść i mydłem z dużą koncentracją. Przygotuj szpachlówkę. Na bank znajdziesz szczegółowe instrukcje na jej przygotowanie. Nałóż pierwszą warstwę. Powinien on być możliwie cienka. W szpachlówkę można dodać włókna szklanego, która daje siłę. Warto zauważyć, że włókno szklane z czasem nie gnije, tak jak to sztuczny materiał. Unikaj grubych warstw szpachli. Dokładnie разглаживайте ją na całej powierzchni.
5
Pozostawić do wyschnięcia pierwszej warstwy. Sprawdź nadwozie. Nałożyć drugą warstwę, jeśli jest to potrzebne. Teraz należy zakleić te części, które nie powinny być malowane. Przedniej i tylnej szyby można zakleić gazetami. Na uszczelkę naklej taśmę. Rób to bardzo delikatnie, aby nie zostawiać luzów. Drzwi zamknij folią, wsuwając go w tym samym oklej taśmą. Koła samochodu też trzeba przykryć folią.
6
Odtłuścić samochód bezpośrednio przed malowaniem. Malować trzeba tylko w zamkniętym pomieszczeniu. Najlepiej robić to w specjalnej mieszalni. Jeśli jej nie ma, to wystarczy zwykły garaż z prądem. Zadbaj o lampach światła dziennego. To pozwoli ci zobaczyć gołym okiem wszystkie wady i braki w malowaniu. Podłoga, ściany i sufit garażu starannie odpowietrzyć sprężarką, aby pozbyć się kurzu. Застелите podłogę folią. Ona zamknij ściany i półki. Malować samochód tylko przy zamkniętych drzwiach!
7
Załóż specjalną odzież, rękawice, okulary ochronne i maskę przeciwpyłową. Rozpocznij proces barwienia z wszystkich otworów. Rób gładkie i jednolite ruchu. Красколпульт trzymaj w odległości 30-45 cm od powierzchni ciała. Nie zostawaj długo w jednym miejscu przy włączonej przycisk краскольпульта, aby nie nakładać zbyt dużo farby. Następnie pomaluj dach samochodu. Malować płynnym ruchem, pokrywając w pełni przestrzeń od jednego końca do drugiego. Następnie pomaluj boczne części. Drzwi, maskę i klapę bagażnika pomaluj je w ten sam sposób.
8
Sprawdź nałożoną warstwę farby. Jeśli ma wady, to pomaluj samochód drugą warstwą. Po 20 minutach nałożyć lakier. Małe zacieki уберутся podczas polerowania karoserii szlifierką aparatem.
Należy zwrócić uwagę
W żadnym wypadku nie należy pomalować samochód bez respiratora i okularów ochronnych! Zajmij się malowaniem tylko w pomieszczeniu!

Porada
Wszystkie materiały i narzędzia należy przygotować z wyprzedzeniem. Zapytaj człowieka, który umie malować maszyny, kontrolować swój proces malowania.

logo
Article Categories:
Popularne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *