Jak nauczyć papugę śpiewać

Zdaniem naukowców, największe talenty do звукоподражанию wykazują papugi następujących gatunków: jaco, ara, амазоны, kakadu i faliste попугайчики (zwłaszcza samce). Choć i wśród nich mogą okazać się молчуны, w ogóle te ptaki towarzyskie i z łatwością przejmują różne dźwięki (dźwięk dzwonka do drzwi, dzwonek telefonu, dzwonienie budzika itp.). Można skierować talenty ptaków siebie w określonym kierunku i nauczyć papugę śpiewać.

Jak nauczyć papugę śpiewać

Trzeba

  • – urządzenie do odtwarzania dźwięku;
  • – przysmak dla zachęty.

Instrukcja

1
Szkolenie papuga śpiewu trzeba zacząć, kiedy przyzwyczai się do nowego domu i właścicieli. Najlepiej, jeśli ptak będzie bez obawy usiąść ci na rękę lub ramię. Skontaktuj się z попугайчиком jak można ласковее i w żadnym wypadku nie karać, jeśli nie będzie wykazywał chęci do nauki. Sukces każdego szkolenia – cierpliwość, wytrwałość i powtórki. Lekcje powinny odbywać się w określonych godzinach dnia, najlepiej rano. Jeśli ptaki w domu kilka, przed szkoleniem papuga trzeba otsadit w sąsiednim pokoju, aby mu nic nie przeszkadzało.
dlaczego papugi zrzucają
2
Najprostszym sposobem, aby nauczyć papugę śpiewać – włączyć mu nagranie z wybranej melodii. Odstęp między kolejnymi powtórzeniami powinien wynosić 10-15 sekund. Można używać do nagrywania śpiewu innych ptaków, np. słowika. Dopilnuj, aby wpis został wysokiej jakości, tak jak niektóre ptaki wspaniale odtwarzają wszystkie usłyszane dźwięki, w tym i szumy. Jeśli trenować papuga 3-4 razy dziennie, nauczy się высвистывать i dość skomplikowane melodie. Szkolenie powinno trwać nie mniej niż 40-ka minut. Gdy lekcja dobiegła końca, wsypać papuga wyborczej pokarm i zaznacz komórkę na jej zwykłe miejsce.
jak nauczyć się rozmawiać parę papużek falistych
3
Jeśli zdecydujesz się prowadzić szkolenia samodzielnie, usiądź naprzeciwko, komórki lub posadzić papuga na ramieniu i zacznij śpiewać wybrany motyw lub nucić słowa piosenki. W drugim przypadku szkolenie będzie trwać dłużej, ponieważ odtwarzanie utworów bez słów papugi uczą się o wiele łatwiej i szybciej, niż śpiewu z słowami. Ludzka mowa skomplikowane dla ptaków, ale regularne lekcje pomogą pokonać „barierę językową”. Напевайте zawsze tak samo, wyraźnie i dokładnie. Nie zmuszajcie papuga uczyć cały utwór <url>: gdy jest opanować pierwszą zwrotkę, przejdź do następnego. Nie zapomnij, aby zachęcić papuga smakołykami, jeśli robi postępy.
Należy zwrócić uwagę
Jak pokazuje doświadczenie, papugi postrzegają głosy kobiet lepiej niż męskie.

logo
Article Categories:
Popularne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *