Jak narysować kwadrat z przekątnych

Rysowanie różnych figur geometrycznych – nie tylko ekscytujące, ale i przydatna. Elipsy, koła, prostokąty, wielokąty i kwadraty mogą być konieczne do wcielenia w życie niektórych rozwiązań projektowych, оформительских zadań. Przed tym jak narysować kwadrat z przekątnych, sprawdź, czy wszystkie niezbędne do tego masz w magazynie.

Jak narysować kwadrat z przekątnych

Trzeba

  • – szkolny cyrkiel,
  • – linijka,
  • – ołówek,
  • – arkusz papieru.

Instrukcja

1
Należy przygotować niezbędne narzędzia, doskonalić ołówek i ekran, wklejony w szkolny cyrkiel. Upewnij się, że kwadrat odpowiedniego rozmiaru, pasuje na przygotowanym arkuszu papieru.
2
Weź linijkę i z jej pomocą narysuj prostą linię AB, którego długość jest równa boku tego kwadratu, który trzeba narysować. Linię narysuj, odchodząc na 1 cm od krawędzi arkusza papieru, w przybliżeniu równolegle do niego.
3
Teraz weź cyrkiel. Jego igły należy umieścić w punkcie A, a koniuszek pióra – w punkt W ten sposób, odległość między jego nogami będzie równa długości boku kwadratu. Отчертите im łuk o długości kilku centymetrów, przywracając psychicznie normalny z punktu A. Następnie przenieś ostrze w punkt i W ten sam łuk отчертите nad nią, nóżki cyrkla nie ruszaj, odległość między nimi nadal musi być równa długości boku kwadratu – AB.
4
Zrób mały arytmetycznych obliczeń, aby zidentyfikować nieznany średnica kwadratu, znając długość jego strony. Należy zastosować twierdzenie Pitagorasa. Do tego podnieś długość boku AB w kwadrat, należy pomnożyć przez dwa i z otrzymanej wartości wyciągnąć pierwiastek. Lub pomnożyć wartość długości boku AB kwadratu na pierwiastek kwadratowy z 2. Jest on równy 1,414.
5
Odłóż циркулем otrzymaną wartość przekątnej kwadratu w składzie. Ustaw ostrze igły w punkcie A i отчертите mały łuk nad punktem, musi przejechać z tym łukiem, którą można начертили wcześniej. To punkt D. Następnie przenieś ostrze igły cyrkla w punkt i отчертите łuk nad punktem A. Przecięcie dwóch łuków będzie punkt Z.
6
Aby narysować kwadrat z przekątnych, po prostu połącz kolejno punkty A, S , D i W. U ciebie była geometryczny kształt – idealny kwadrat z prostymi narożnikami i czterema stronami, równe sobie nawzajem.
logo
Article Categories:
Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *