Jak kontrolować wagę w czasie ciąży

Przyrost wagi w czasie ciąży wynika z fizjologią, a jednak ten proces nie wpuszczać na boku. Z medycznego punktu widzenia są pewne granice, które charakteryzują normalny przyrost wagi. Czasami w ciąży kobieta musi poczynić znaczne wysiłki, aby utrzymać w nich.

Jak kontrolować wagę w czasie ciąży

Instrukcja

1
Zacznij dzień z ważenia. Wstawać na wagę po skorzystaniu z toalety, mniej więcej w tym samym czasie, przed śniadaniem. Wskazane jest, aby utrzymać wagę na odpowiednim miejscu, tak jak nierówności podłoża mogą mieć wpływ na wynik.
2
Należy pamiętać, że normalny przyrost wagi w pierwszym trymestrze ciąży – w odległości 1,5-2 kg; w drugim – 0,5 kg na tydzień, w odległości 6-7 kg; w trzecim – tylko 4-5 kg. Co do trzeciego trymestru, tutaj ma swoje własne cechy: na 7-8 miesiącu waga powinna rosnąć na 0,5 kg na tydzień, a w 9 miesiącu o 0,5 kg tygodniowo zmniejsza się. Ważne jest, aby przyrost masy ciała było płynnie, a nie скачкообразным. Dla jasności, przydatne sporządzić wykres przyrostu masy ciała.
3
Należy pamiętać, że niewielkie odchylenia od wyżej wspomnianej grafiki są normą. W praktyce trudno jest utrzymać w idealnej model teoretyczny. W tym samym czasie poważny niedobór masy ciała, jak i jego solidny wzrost, powinny być przyczyną ubiegania się o poradę do наблюдающему ciebie lekarza-ginekologa.
4
Należy unikać spożywania słonych i pożywienia, z konserwantami, wędlin – oni zatrzymują płyn w organizmie, mogą powodować obrzęki ukryte.
5
Zrezygnować z wysokokalorycznych rafinowanych produktów na rzecz zdrowego odżywiania, do którego odnoszą się ekologiczne warzywa i owoce, jaja w ograniczonej ilości, chude mięso i koniecznie ryby. Słodycze wymieniać śliwkami i daktylami. Kandyzowane owoce nie są zalecane z tego względu, że zawierają one duże ilości cukru.
6
Staraj się ograniczyć do minimum spożywanie posiłku po 18-19 godzin. W tym czasie organizm przygotowuje się do snu, procesy metaboliczne w nim spowolnienie i otrzymana energia często tłumaczy się w zapasy tłuszczu.
7
Należy zachować komfortową dla twojego położenia aktywność fizyczną. Oczywiście, skakać i biegać nie należy. Wybierz bezpieczne ćwiczenia, staram się więcej chodzić pieszo. Wspaniale, jeśli masz możliwość korzystać z basenu.
8
W żadnym wypadku nie dać się ponieść dietami, i jeśli cię „ciągnie” na jakiś produkt, nie odmawiaj sobie przyjemności go zjeść. Powszechne przekonanie, że preferencje smakowe kobiety w ciąży są podyktowane potrzebami rozwijającego się płodu. Dietę może przepisać tylko lekarz obserwator.
logo
Kategoria:
Ciąża i poród

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.