Jak dojechać z Gruzji do Rosji

W związku z brakiem stosunków dyplomatycznych między Gruzją i Rosją legalnie przekroczyć granicę tych, którzy mieszkają na gruzińskiej stronie, najlepiej za pośrednictwem innych krajów.

Jak dojechać z Gruzji do Rosji

Instrukcja

1
Zajrzyj do Sekcji interesów Federacji Rosyjskiej przy ambasadzie Szwajcarii (Tbilisi, aleja I. Czawczawadze, w. 51, telefony: 8-10-(99532) 91-24-06, 91-26-45) i dowiedz się, kopie dokumentów należy wysłać do krewnych, mieszkających w Rosji. aby oni mogli wysłać ci zaproszenie.
2
Zrób kopie dokumentów. Zazwyczaj jest to:

– paszport;
– świadectwa potwierdzające pokrewieństwo (mogą być dostępne zarówno u ciebie jak i u wzywający);
– zaświadczenia o dochodach;
– dowodu osobistego i aktu urodzenia innych członków rodziny (jeśli zechcą pojechać razem z wami).

Jeśli będą potrzebne jakieś dodatkowe dokumenty (na przykład, aby zapewnić terminowe powrót do Gruzji), koniecznie dowiedz się o tym od razu.

3
Zwrócić się do notariusza, aby zapewnił ich. Prześlij je tłumaczy z języka gruzińskiego na język polski, a potem znów zabrać się do notariusza, aby сличил dokumenty i ich kopie, a potem zapewnił tłumaczenie.
4
Wyobraź je ponownie w Sekcji interesów federacji ROSYJSKIEJ do umieszczania apostille. Wyślij je pocztą lub курьерскими usługami. Jeśli masz możliwość wysłać je krewnym e-mail (może się zdarzyć, że trzeba będzie oryginał apostille, a nie jego skan).
5
Otrzymasz od krewnych zaproszenie i list gwarancyjny. Skontaktuj się ponownie w Sekcji interesów Rosji przy ambasadzie Szwajcarii i złożyć wniosek o uzyskanie obiekt wizy (lub kilka, w zależności od liczby zaproszonych osób). Do tego czasu wszyscy muszą być urządzone paszportu, które trzeba będzie oddać w Sekcji interesów federacji ROSYJSKIEJ.
6
Bądź przygotowany na to, że może odmówić. Ale jeśli wszystko będzie w porządku, to w ciągu tygodnia od chwili przyjęcia zgłoszenia otrzymasz wizę ważną tylko na 30 dni. Tak, że wszystkie problemy z przejazdem trzeba będzie rozwiązać z góry. Masz kilka opcji przejazdu, mimo wszystkich trudności:

– samochodem przez PPC „Górny Lars”;
– samolotem (lot do Moskwy w każdej chwili może być odwołany, ale ruch powietrza częściowo przywrócone);
– samolotem przez Ukrainę, Łotwę, Azerbejdżan;
– pociągiem przez Armenii czy Azerbejdżanu;
– „Kometą” od Batumi do Soczi lub promem z Batumi do Illiczewsku (Ukraina) lub Burgas (Bułgaria), a potem z wszelkich środków transportu do wybranego miasta w Rosji.

logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.