• Kategorie: Wina

Jak przygotować domowe wino półsłodkie

Napoje alkoholowe – to integralna część świątecznego stołu. Wśród ogromnej ich ilości dużą popularnością cieszą się wina. Na półkach sklepowych można je zobaczyć w szerokim asortymencie. Ale wielu wino bardziej przypada do gustu.

Trzeba

  • – 5 kg winogron;
  • – 3 kg cukru;
  • – 12 l przegotowanej wody.

Instrukcja

1
Oddziel winogrona od grzbietów (gałązek), przy tym nie warto wcześniej umyć go, tak jak смоются drożdże na powierzchni.
2
Obrane winogrona weź w ręce i wycisnąć sok do dowolnego naczynia. Jeśli masz w domu płótno, można pokonywać sok winogronowy z jego pomocą. Po tym jak cały winogrona będzie użyty, zmierzyć ilość otrzymanej cieczy i zapisz wynik.
3
Pozostałe ciasto umieścić w garnku i zalać wodą tak, aby był on pokryty w całości. Następnie podgrzać wodę do 70 stopni i jeszcze raz wycisnąć ciasto. To będzie sok z drugiego ciśnienia, który jest dodawany do rzeszy. Zrób to samo jeszcze raz. Przy każdym dodaniu wody nagrywaj jej ilość.
4
Uzupełnić w mieszaninę wody. Jej ilość w sumie z ulał do wrzenia wody musi być równa ilości soku pierwszego ciśnienia.
5
Dodać cukier. W smaku płyn będzie jak słodki kompot.
6
Chochla wszystkie banki i załóż z góry rękawice medyczne. Aby nie ulatywały w trakcie fermentacji, umieścić w nich papier, tak gaz będzie łatwiej стравливаться.
7
Przez trzy dni spróbuj wino i dodać cukier do smaku. Potem ta akcja czynicie raz na pięć dni, zanim wino przestanie fermentować i nie stanie się jasny. Osad powinien spaść na dno.
8
Przez trzy tygodnie z pomocą syfonu zdjąć wino z osadu, dodaj cukier do smaku i pozostawić w ciemnym pomieszczeniu, w temperaturze pokojowej na jeden miesiąc.
Należy zwrócić uwagę
Zawsze mierz ilość dodawanej wody w sok. Przekroczenie normy doprowadzi do długiej fermentacji. W najgorszym wypadku zamiast wina będzie zwykły kompot.

Porada
Do przygotowania domowego полусладкого wina użyj ciemne odmiany winogron, na przykład, „Isabella”. On najlepiej nadaje się do fermentacji i dłużej zachowuje swoje walory smakowe.