Jak kupić mieszkanie w konkubinacie

Relacje rodzinne, nie są zarejestrowane w urzędach stanu cywilnego, zwany cywilnych małżeństwa. Przepisy kodeksu Rodzinnego federacji ROSYJSKIEJ na takie relacje nie stosuje się, więc, kupując mieszkanie, cywilne małżonkowie muszą zawczasu pomyśleć o tym, jakie prawa do niej ma jakieś w rozumieniu kodeksu Cywilnego federacji ROSYJSKIEJ.

Instrukcja

1
Kup mieszkanie w ogólnej ziarna intelektualnej. Do tego w umowie kupna-sprzedaży jako kupujący muszą być oboje małżonkowie, z określeniem ich udziałem w prawach do nieruchomości wspólnej. Na przykład, każdy mąż może przekraczać 50%, 40% i 60%, 20% i 80%, itd. Wielkość udziałów określić na podstawie porozumienia między sobą.
2
Ustawić wielkość udziałów słusznie: na podstawie pieniężnego udział każdego z małżonków w zakupie mieszkania. W przypadku, gdy jeden małżonek pracuje, a drugi pomaga mu fakt, że wychowuje dzieci i zajmuje się gospodarstwem domowym, słusznie zrobić równe części.
3
Jeśli chcesz, aby mąż miał prawo do dziedziczenia swój udział w mieszkaniu, natychmiast po rejestracji państwowej praw do nieruchomości sporządź testament. W przypadku jej braku, według prawa cywilnego małżonek nie jest spadkobiercą swojego udziału w mieszkaniu. W tym samym czasie dziecko dziedziczy majątek rodziców, niezależnie od tego, czy składają się one w zarejestrowanym związku małżeńskim lub cywilnym.
4
Jeśli z jakiegoś powodu apartament wystawiony na wyłączną własność jednego z małżonków, zapisuj dokumenty i inne dowody potwierdzające swoją nagrodę udział w zakupie mieszkania. W razie potrzeby można zwrócić się o ochronę swoich praw do sądu i ubiegać się o wypłatę odpowiedniej rekompensaty pieniężnej.
5
Jeśli mieszkanie jest sprzedawane dla kogoś trzeciego, na przykład, dla krewnego jednego z małżonków, i chcesz, aby znajdowała się w majątku osoby, dla której kupowany, wszystkie dokumenty złóżcie na niego.
Należy zwrócić uwagę
Udział w prawach własności na mieszkanie – idealne, czyli nie sugerują, że żona jest, na przykład, właścicielami kuchni i korytarza, a mąż – salonu i łazienki. Chodzi dokładnie o udziale w prawie, a nie o udziale w mieszkaniu jak fizycznym obiekcie. Małżonkowie posiadają i korzystają z całej powierzchni mieszkania razem.