Jak rozcieńczyć oleju napędowego naftą

Silne obniżenie temperatury w miesiącach jesiennych i zimowych znacznie komplikuje procesy robocze olej w silniku. Innymi słowy, paliwo może po prostu zamarznąć, a samochód nie ruszy. W takich przypadkach można wlać do zbiornika specjalną arktyczną oleju napędowego, która wytrzymuje mrozy do – 30 stopni, lub skorzystać z ludowym metodą – rozcieńczyć oleju napędowego naftą.

Instrukcja

1
Nafta jest łatwopalny płyn uzyskany z ropy naftowej przez jej sprostowania. Dzięki wysokiej zawartości substancji oleistych go często używać do rozcieńczania paliwa, aby poprawić антигелиевые właściwości ostatniego i zabezpieczyć go od zgęstnienia w silne mrozy.
2
Na rynku nafty można znaleźć dwa rodzaje – lotniczy i techniczny (oświetlenia). Do rozcieńczenia oleju napędowego skorzystaj z naftą, tak jak lotnictwa, bardziej czysty, ma bardzo duży stopień palności i może spowodować wybuch nawet od statycznego napięcia.
3
Dodać do oleju napędowego według następującego obliczenia: 10% nafty całkowitej разбавляемого paliwa na każde 10 stopni mrozu. Naturalnie, zachwycać się i doprowadzić do stosunku 50 na 50 nie warto.
4
Leyte nafta tylko w ciepłe oleju napędowego, w przeciwnym razie pozostanie on z góry, reakcja mieszania nie stanie i wszystko będzie na próżno. I wybieraj do rozcieńczenia wyłącznie wysokiej jakości nafta.
5
Główna zasada – dodaj nafta, zanim olej napędowy, zamieni się w гелеобразную substancję. Nawet jeśli na ulicy nie ma srogich mrozów, ale w zbiornik wlany letni paliwo, to może mocno zagęścić. To doprowadzi do tego, że olej napędowy będzie cięższy pompowana przez układ paliwowy i osadzać się w komorze spalania, a nie tworzyć niezbędne do zapłonu paliwa mieszanka. A jeśli do tego dochodzi jeszcze i загустевшее olej, silnik w samochodzie musiał wcale nie jest słodko. Dlatego lepiej ostrzec taką sytuację dodatkiem nafty.
6
Nie martw się za silnik. Rozcieńczającą w ten paliwa oleju napędowego można używać przez długi czas bez szkody dla silnika.
Należy zwrócić uwagę
Zmętnienie paliwa – pierwszy etap jego zgęstnienia.