Jak poprawić przepływ krwi do mózgu

Mózg reguluje i koordynuje wszystkie funkcje życiowe organizmu. Najmniejsze zakłócenia w jego pracy pojawiają się pogorszeniem pamięci i koordynacji, obniżeniem koncentracji i zawroty głowy. Przy poważnych uszkodzeniach mózgu mogą wystąpić nieodwracalne zmiany. Najczęstszą przyczyną zaburzeń jest niedotlenienie, która występuje z powodu pogorszenia ukrwienia. W odpowiednim czasie podjęte działania pomogą uniknąć problemów.

Instrukcja

1
Głębokie oddychanie pozwala na lepsze ukrwienie mózgu i nasycić go w tlen. Powoli licząc do czterech, zrób wdech. Wstrzymaj oddech na 3-5 sekund, a następnie wydech, licząc w myślach do sześciu. Powtórz ćwiczenie trzy razy. Na początku będziesz czuć lekkie zawroty głowy, ale po regularnych treningów organizm przyzwyczaja się. Zajmij się oddechowa, gimnastyka codziennie przynajmniej 3-4-x razy. Z każdym dniem zwiększaj ilość oddechów (ale nie więcej niż 10 razy za jednym podejściem). Już po tygodniu poczujesz poprawę kondycji, a także poprawa pamięci, koncentracji i ogólnego samopoczucia.
2
Poprawić przepływ krwi do mózgu i przy pomocy prostych ćwiczeń fizycznych. Stań prosto i wykonaj okrężne obrotów głową. Należy uważać, aby ruchy były powolne i płynne, szyja nie напрягалась. Zrób 5 powtórzeń w jedną stronę i tyle samo w drugą. Ćwiczenia kilka razy dziennie. Są one nie tylko pomagają poprawić przepływ krwi do mózgu, ale i wzmacniają kręgosłup szyjny.
3
Normalny przepływ krwi do mózgu jest możliwe tylko przy zdrowych naczyniach. Dlatego należy dołożyć starań, aby je wyczyścić. Włącz do diety produkty, które przyczyniają się wydalanie cholesterolu: ryby, warzywa, owoce. Zminimalizować spożycie soli. Pij herbatki ziołowe z melisy, kwiatów głogu, liści poziomki. One zapobiegają powstawaniu skrzepów krwi, normalizują ciśnienie krwi, poprawiają ukrwienie mózgu.
4
W niektórych przypadkach nie obejdzie się bez leków. Są one szczególnie ważne, jeśli masz już były problemy z zaopatrzenie w krew do mózgu. Na początek пропейте kurs witaminowo-mineralnych preparatów. W ich składzie znajdują się substancje, niezbędne do prawidłowej pracy mózgu. Ale czasem okazuje się niewystarczające. W tym przypadku na pomoc przyjdą takie narzędzia, jak „Актовегин”, „Cynaryzyna”, „Winpocetyna” i im podobne. Ale przypisywanie leków powinno odbywać się lekarzem.