Jak obliczyć szacowany kapitał emerytalny

Obliczony kapitał emerytalny stanowi sumę składek ubezpieczeniowych i innych wpływów na fundusz Emerytalny federacji ROSYJSKIEJ, które są podstawą do obliczenia ubezpieczeniowej części pracy, emerytury, renty. To pojęcie zostało wprowadzone 1 stycznia 2002 roku, a jego wielkość określana jest sumą kapitału emerytalnego i waloryzacji.

Instrukcja

1
Określ wartość стажевого współczynnika. Do tego weź standardowa wartość 0,55 i dodać do niego 0,01 za każdy rok ogólnego stażu pracy powyżej bazowej długość. W obliczeniach przyjmuje się kwoty nie wyższej niż 0,75.
2
Dowiedz się rozmiar twojego przeciętnego dochodu, który został uzyskany w okresie 2000-2001 roku. Te informacje można uzyskać pod byłego miejsca pracy lub w nowym oddziale funduszu emerytalnego. Podzielić tę wartość na wielkość średniego wynagrodzenia, która działała w kraju w tym samym okresie. Współczynnik ten nie powinien przekraczać 1,2. Wyjątek stanowią osoby mieszkające na Dalekiej Północy, dla których stosunek w obliczeniach przyjmuje się do 1,9.
3
Pomnóż otrzymany współczynnik na стажевой współczynnik i w 1671 złotych. Ostatnia wartość odpowiada średniej płacy w Federacji rosyjskiej na 01.07.2001 roku. W rezultacie, można uzyskać wartości szacunkowej pracy, emerytury, renty.
4
Określ okres przewidywanej wypłaty emerytury. Dla obywateli, którzy przeszli na emeryturę do 2002 roku, wartość ta jest równa 144 miesiące. Jeśli zaczęli przechodzić na emeryturę później, to dodaj do tej liczby 6 za każdy dodatkowy rok. Po osiągnięciu kwoty liczby 192 za każdy rok należy dodawać po 1.
5
Oblicz sumę kapitału emerytalnego, która jest równa różnicy obliczonej pracy, emerytury, renty i wartości 450 (podstawowa część emerytury na 01.01.2001 r.), podzielonej na okres przewidywanych wypłat. Dowiedz się wielkość współczynnika indeksacji w bieżącym roku i pomnożyć przez niego powstałą wartość.
6
Oblicz wielkość waloryzacji. Do tego określić liczbę lat stażu pracy do 01 stycznia 2001 roku. Jeśli pracowałeś w ZSRR, to dodajcie w wyniku sumie jeszcze 10%. Pomnożyć procent na wielkość kapitału emerytalnego, aby określić wartość waloryzacji.
7
Znajdź rozliczeniowy emerytalny kapitał, który jest równy sumie kapitału emerytalnego i waloryzacji.