Jak niedobór witamin wpływa na organizm
Witamin nerek organizm odczuwa się dość często. Ale jego mechanizmy przystosowawcze pozwalają przez dłuższy czas nie czuć zdenerwowania. Jednak jeszcze przed jego wystąpieniem już mogą przeszkadzać niepokojące objawy.
Instrukcja
1
Najczęściej organizm odczuwa niedobór wielu witamin, z czym wiąże się różnorodność objawów. Jednak objawia się to u każdego jest inaczej. U jednych złe samopoczucie i pogorszeniem wyglądu, u innych objawów choroby. To zależy od stopnia witaminy i potencjału organizmu. Ale w większości przypadków niedobór jakichkolwiek związków organicznych najpierw objawia się niepokojące objawy, a dopiero potem powoduje złe samopoczucie.
2
Jedną z pierwszych przed awitaminozą cierpi na układ nerwowy. I głównymi jej objawami złamania są utrata pamięci, zły i krótki sen, rozdrażnienie, chęć powodować konflikty i kłótnie, złe samopoczucie po przebudzeniu, niemożność się skupić na czytaniu lub pracy, depresja, lękowe, obsesyjne myśli i złamane stan do wieczora. Najczęściej jest to związane z brakiem witaminy c, E, z grupy b i choliny.
3
Nie mniej cierpi na awitaminozę układ krążenia krwi. I dobrym objawem tego jest drętwienie nóg i wyczerpanie do wieczora, drgawki, zaczerwienienie powiek i rogówki oka, zmniejszenie elastyczności skóry, swędzenie w poszczególnych jej obszarach, ze względu na osłabienie naczyń krwionośnych rozwija się żylaki, hemoroidy, krwawienie z dziąseł. Najczęściej objawy te są spowodowane niedoborem witaminy c i K.
4
System dróg oddechowych na swój sposób reaguje na niedobór witamin. Nagłe pojawienie się czerwonych plam na twarzy, czasami obrzęk warg, częste kichanie, ataki astmy, alergie, stany zapalne górnych dróg oddechowych. Jedną z przyczyn tych objawów jest niedobór w organizmie witaminy A, E i c.
5
Organy trawienia reagują na niedobór witamin z poczuciem dyskomfortu, szczególnie po podaniu coś kwaśnego, np. jogurtu, a także częstymi biegunka lub zaparcia, pokarmowego, kolki, zapalenie błony śluzowej żołądka, niechęcią na śniadanie. Takie objawy mogą wynikać z niedoboru witaminy A i z grupy.
6
Dość mocno na niedobór witamin reaguje skóra. Staje się zwiotczałej, suchej lub tłustej, z częstym powstawania na niej trądzik, siniaki na ciele lub punktowych krwotok. Nad górną wargą tworzą się drobne zmarszczki, a z powodu suchości pojawia się swędzenie. Jeśli cechy te w połączeniu z silnym wypadaniem włosów, zmiany formy lub struktury paznokci, to jest wiernym świadectwem braku w organizmie witaminy A, E, c i choliny.
7
Układ mięśniowo-szkieletowy reaguje na niedobór witaminy obniżeniem elastyczności więzadeł, złamać, ból w kręgosłupie i różnych stawów, silnym fizycznym zmęczeniem do wieczora, zaburzenia postawy, nadwagą i wiotki mięśni. Objawy te pojawiają się przy niedoborze witamin B2, B5, B6, D, c, E i choliny.
8
Witaminy są niezbędne nie tylko dla prawidłowego przebiegu wszystkich procesów metabolicznych, ale i dla aktywacji mikroelementów, które są obecne w organizmie najczęściej w wystarczającej ilości. I w związku z tym, niedobór pierwsze prowadzi do niedoboru drugie, co jeszcze bardziej zaostrza stan wielu układów organizmu. Jak uniknąć witaminy można tylko przy użyciu poprawnie przygotowane, świeże jedzenie, głównie pochodzenia roślinnego. Ale ponieważ i ona nie jest w stanie w pełni wypełnić wszystkie potrzeby, warto podejmować profilaktyczne dawki gotowych preparatów witaminowo-mineralnych preparatów nie mniej niż 2 razy w roku.