Jak leczyć przeziębienie u chomika
Wspierać zdrowie chomika i ostrzec przeziębienia znacznie łatwiej, niż leczyć chorobę swojego zwierzaka. Jeśli przestrzegać wszystkich zasad, to twój chomik jest zawsze aktywne i zdrowe aż do późnej starości. Kiedy pojawiły się pierwsze oznaki przeziębienia trzeba od razu zajmować się jego leczeniem.
Trzeba
- – антигриппин dzieci;
- – krople „Энроксил”;
- – антигриппин гомеопатический;
- – witaminy;
- – rumianek.
Instrukcja
1
Chomiki mogą łatwo prosty i zarazić od człowieka. Dlatego też, jeśli i to jak, to staraj się mniej kontaktować się ze swoim ulubieńcem, aż do całkowitego wyzdrowienia. Zwierzęta też mogą простывать w komórkach, które znajdują się na przeciągi lub w pobliżu okien.
2
Jeśli zauważysz u chomika objawy kichania lub шмыганья nosem, ale przy tym jest on aktywny i ruchliwy, nadal jeść, umieść go w ciepłym pokoju, z dala od okna. Zrób warstwa ściółki więcej. Zazwyczaj przy takich objawach twój chomik może się wyleczyć w ciągu kilku dni. Jeżeli odzyskanie nie nastąpiło i zauważysz, że stan zwierząt pogarsza się, należy skonsultować się z lekarzem weterynarii, być może, chomik musi brać leki.
3
Pacjent хомячку poproś ciepłą wodę, w której dodać mleko i trochę miodu. Daj mu preparat witaminowy w postaci kropli „Энроксил” (2 krople rano i wieczorem, brać przez 10 dni). Aby zapobiec przeziębienia użyj антигриппин гомеопатический (1 ziarnku grochu 2 razy dziennie, kurs 1 tydzień).
4
Możesz dać хомячку антигриппин dzieci musujący w postaci tabletek. Do tego weź 1/4 tabletki na klatki 75 ml, rozpuścić, poczekaj kiedy wyjdą wszystkie gazy, bo zwierząt nie wolno pić napojów gazowanych. Roztwór dobrze wymieszać.
5
Dodaj zwierzęciu dużo witamin. Owoce i warzywa są szczególnie przydatne. Można dać specjalne suche witaminy, posiekać je na proszek i posypać jedzenie. Podczas przeziębienia хомячку można dać napar z rumianku. Zalać ją wrzącą wodą, gotować i ostudzić. To wywar mokry kawałek chleba i daj psu.
6
Jeśli u chomika pojawiły się oznaki poważnego przeziębienia – to wydzielina z oczu, senność, utrata masy ciała, odmowa jedzenia i wody, wtedy należy natychmiast udać się do weterynarza. Jeśli w porę nie rozpocznie się leczenia, to może prowadzić do powikłań, np. zapalenia oskrzeli lub płuc.