Jak złożyć ryczałt po urodzeniu
Ryczałt na narodziny dziecka przysługuje jednemu z rodziców lub osobie, która go zastępuje. Przy tym należy zarejestrować dziecko w organach urzędu stanu cywilnego w ustalonej kolejności, po czym zwrócić się o pomoc w miejscu pracy lub w Okręgowa dyrekcja ochrony socjalnej ludności (РУСЗН).
Instrukcja
1
Zbierz pakiet dokumentów, który jest niezbędny do uzyskania jednorazowego zasiłku na narodziny dziecka. Obywatele federacji ROSYJSKIEJ składają oświadczenie, świadectwo i zaświadczenie o urodzeniu dziecka na formularzu nr 24. Przy tym drugi rodzic, jeśli on również działa, musi przedstawić zaświadczenie z miejsca pracy o tym, że on nie otrzymał zasiłku.
2
Skontaktuj się z jednorazową pomoc na miejsca pracy jednego z rodziców. Wniosek należy złożyć w ciągu sześciu miesięcy od dnia narodzin dziecka. Wypłata jest dokonywana nie później niż 10 dni po złożeniu wszystkich dokumentów. Równolegle z dokumentami na ryczałt rodzic ma prawo napisać wniosek na otrzymanie od pracodawcy pomocy materialnej. Należy zauważyć, że jeśli ta wygrana przekroczy 50 tys. zł, należy doliczyć do kwoty otrzymane podatek dochodowy od osób.
3
Zrób wyciąg z książeczki pracy, wojskowego biletu, dyplomu lub innego dokumentu, który potwierdza brak zatrudnienia u rodziców dziecka. Należy to zrobić w przypadku, gdy oboje rodzice są bezrobotni. Jest także jedną z nich, należy uzyskać w urzędzie ochrony socjalnej zaświadczenie o tym, że on nie otrzymał zasiłku na dziecko. Zapoznaj się z danymi dokumenty i oświadczenia w РУСЗН w miejscu zamieszkania.
4
Uzyskaj w gabinecie dyrektora zaświadczenie o tym, że jesteś na stawek i formie kształcenia, a nie otrzymali jeszcze jednorazowego zasiłku. Jest to konieczne w przypadku, gdy oboje rodzice są studentami. Za wypłatą zasiłku należy skontaktować się szkoła.
5
Skontaktuj się w URZĘDZIE stanu cywilnego w miejscu zameldowania dziecka, aby uzyskać pomoc nr 25, w której uzasadnia wprowadzenie w akcie urodzenia danych o ojcu dziecka. Niniejszy dokument jest potrzebne do otrzymania jednorazowego świadczenia samotnymi matkami.