Jak uwolnić się od ciągłego lęku

U człowieka, badającego stałe uczucie niepokoju, nie tylko wyczerpany system nerwowy, ale i zmniejsza apetyt, pogorszenie snu. Do niego mogą dosłownie „przyklejają się” różne choroby, począwszy od chorób układu oddechowego, a kończąc na cukrzycę i choroby wrzodowej żołądka. Więc zignorować alarmujące stanu nie warto, zwłaszcza jeśli miały one charakter przewlekły.

Instrukcja

1
Jeśli nie możesz poradzić sobie z poczuciem lęku, pomyśl: być może, najszybszym i najbardziej skutecznym rozwiązaniem na pozbycie się go będzie wizyta psychologa. Profesjonalista będzie w stanie prawidłowo zorientować się w przyczynach pojawienia się lęku i dać sporo naprawdę przydatnych wskazówek o tym, jak z nią walczyć.
2
Staraj się nie skupiać na problemach, które wystąpiły u ciebie w przeszłości. Jeśli zdarzenie już się stało, nie ma sensu „żuć” go po raz tysięczny. Jeśli nic już nie można zmienić, po prostu postaraj się o tym zapomnieć. W tym samym czasie, przewidzieć to, co będzie jutro, też nie można, więc nie warto się martwić i o tym, czego może nawet nie będzie. Naucz się myśleć i żyć dniem dzisiejszym.
3
U ciebie to był wypadek? W niektórych przypadkach będzie to przydatne do analizy, jak duży i jest dla ciebie ważna. Czy dla tego trzeba tracić czasu na doświadczenia?
4
Spróbuj zmienić negatywne wyroki na pozytywne. Kiedy czekasz na jakiegoś wydarzenia, nie zmieniaj się raz na klęskę i porażkę, na zły wynik. Lepiej zastanów się, co możesz zrobić dla sukcesu i dobrych wyników. A jeśli coś nie wychodzi, znajdź pozytywne doświadczenie, które uzyskaliśmy, i spokojnie analizuj swoje błędy.
5
Kiedy można coś myśleć, postępować zgodnie z radą psychologów: unikaj przedrostka „nie”. Lepiej powiedzieć sobie i innym „Ja jutro wygram ten konkurs”, a nie „postaram się nie przegrać”.
6
Zająć swoje myśli czymś pożytecznym. Pomyśl o swojej pasji, o jakiejś twórczej pracy, o rodzinie lub po prostu stale być w rzeczywistości. Aktywność fizyczna отодвинет złe myśli na dalszy plan, jeśli w ogóle je rozpuszcza.
7
Pamiętaj, że sztuczne stymulatory uspokojenia działają tylko chwilowo, ale potem mogą tylko pogorszyć twój stan i są w stanie podważyć zdrowie. Do takich należą: alkohol, papierosy, środki odurzające i środki uspokajające i nasenne. Dostosowując się pozytywnie, można poradzić sobie z lękiem i bez nich.
8
Najlepszym sposobem na pozbycie się ciągłego niepokoju jest pełnowartościowy, zdrowy sen. Kiedy ty odpoczywasz, twoje ciało i dusza są przywracane; w organizmie zachodzą normalne procesy biochemiczne, pozytywnie wpływające na zdrowie, w tym i spokój.
9
Do poczucia ciągłego alarmu i awarii wyczerpania prowadzi niedobór witaminy C. Dlatego aby wytrzymać stres, postaraj się brać witamin z zawartością tej witaminy.
10
Jeszcze jedno dość efektywne narzędzie do rozluźnienia i opanowania swoimi uczuciami – medytacja. Aby pozbyć się lęków, wystarczy nawet 10-15 minut. Znajdź dla siebie spokojne miejsce – mogą to być zarówno mieszkanie, jak i zacieniony park, wyrzuć z głowy wszystkie niepotrzebne myśli, głęboko oddychać i zrelaksować się.
11
Doskonałe narzędzie do doprowadzenia się do porządku – uprawianie sportu. Znajdź coś, co lubisz najbardziej, i spróbuj. Spędzony czas na sport dostaną ci sowicie zarówno w zakresie zdrowia fizycznego, jak i psychicznego równowagi.
Należy zwrócić uwagę
Lęk nie jest związany z konkretnym przedmiotem. Z punktu widzenia psychologii alarm – jest to stan emocjonalny, w którym pojawia się uczucie strachu, niepokoju, a także przeczucie, że w przyszłości stanie się coś złego. Wypróbuj na sobie te metody radzenia sobie z lękiem, i, najprawdopodobniej, negatywne emocje ci się narzucać nie będzie. No a jeśli na własną rękę pozbyć się uczucia niepokoju nie powiodło się, skontaktuj się z psychologiem.

Porada
Współczesne tempo życia jest bardzo dynamiczny, a my czasami mamy do czynienia z ciężkimi życiowymi sytuacjami, gdy okoliczności doświadczają nas na siłę. Pamiętaj, że w każdej sytuacji jest wyjście.