Jak skonfigurować maskę podsieci

Podstawowe ustawienia, ukryte we właściwościach połączenia sieciowego, składają się z adresu IP, maski podsieci, adresu bramy domyślnej i innych składników. Gdy konfigurujesz sieć lub połączenie z usługodawcą internetowym, ci dostarczają informacji o tym, jakie ustawienia należy ustawić. To dotyczy i maski podsieci.

Instrukcja

1
Należy zapoznać się z dokumentacją dostawcy, aby znaleźć odpowiednie ustawienia. Jeśli konfigurujesz połączenie do już istniejącej sieci, sprawdź ustawienia we właściwościach połączenia sieciowego na innym komputerze. Jeśli nie masz dokumentów od dostawcy, wejdź na oficjalną stronę internetową. Zazwyczaj takie informacje są zawsze publikowane na oficjalnych portalach dla użytkowników.
2
Podłącz przewód skrętki do gniazda sieciowego z tyłu komputera. Poczekaj, aż system wykryje połączenie — to zajmie nie więcej niż minutę. Kliknąć wskaźnikiem myszki na ikonę połączenia i wybierz opcję „Właściwości”. Możesz wejść w „Mój komputer”, a następnie wybrać skrót o nazwie „połączenia Sieciowe”. Tu znajdują się wszystkie lokalne połączenia, a także połączenie z internetem.
3
Przejdź do sekcji ustawienia parametrów połączenia TCP/IP. Wpisz w górnej części okna opcje: najpierw adres IP, a następnie maskę podsieci (domyślnie 255.255.255.0) i brama domyślna. Jeśli trzeba, wprowadź adresy serwerów DNS. Zamknij okno, zapisując zmiany. Można umieścić znacznik wyboru obok opcji „Powiadamiaj o podłączeniu”. W tym przypadku w systemowym komputera osobistego będzie podana o tym, że komputer jest podłączony do sieci lan.
4
Poczekaj, aż system wprowadzi nowe ustawienia w ustawienia połączenia sieciowego. Sprawdź ustawienia połączenia w oknie właściwości lub za pomocą polecenia ipconfig w wierszu polecenia. Sprawdź połączenie za pomocą polecenia ping – ona wskaże liczbę wysłanych i odebranych przez adresata pakietów. Jeśli polecenie ping informuje o pomyślnym przejściu pakietów, a komputery w sieci nadal nie widzisz, sprawdź inne parametry — nazwę komputera i sieci grupy.