Jak połączyć się z serwerem

Wyjście do internetu zawsze towarzyszy tworzenie połączenia z danym serwerem. Przechodząc od witryny do witryny, użytkownik może odwiedzić dziesiątki takich maszyn, znajdujących się na całym świecie. Ale czasami występuje konieczność nawiązania połączenia z konkretnym komputerem zdalnym.

Instrukcja

1
Uważnie przeczytaj dane, które masz o tym serwerze. W celu nawiązania połączenia trzeba znać jego adres ip i port, z którym będzie realizowane połączenie. Dla większości serwerów, pracujących z http-protokół, standardowo jest to port 80.
2
Na serwerze mogą być otwierane i inne porty – wszystko zależy od tego, jakie usługi są na nim uruchomione. Na przykład, ftp – 21 port, telnet – 23 port SMTP (wysyłanie wiadomości e-mail) – port 25, POP (odbieranie poczty) – 110 port itp. Wiele z tych portów potencjalnie otwarte dla połączenia, ale podczas próby komunikowania się mogą wymagać wprowadzenia hasła.
3
Jak sprawdzić, które porty są otwarte na serwerze? Dla wyjaśnienia tego należy użyć skaner portów, np. Nmap lub XSpider. Możesz poszukać w sieci informacji o innych skanerach. Dla próby wpisz w skaner adres 127.0.0.1 i spróbuj wykonać skanowanie. Otrzymasz informacje na temat portów otwartych na komputerze.
4
Właściwie proces skanowania może odbywać się na różne sposoby. Na przykład, można ustawić do skanowania konkretne porty do wyszukiwania pewnych usług, a możesz sprawdzić wszystkie porty w pełni. Określenie, jakie porty są otwarte na serwerze, możesz spróbować do nich podłączyć.
5
Do podłączenia potrzebne są programy działające z odpowiednimi usługami serwera. Na przykład, jeśli otwarty port 21, potrzebny jest klient ftp. Przy otwartej 23 porcie konieczna telnet. Skanując porty, można znaleźć takie, które są używane przez programy do zdalnego administrowania – na przykład,Anyplace Control, Access Remote PC, DameWare NT Utilities, RemotelyAnywhere, Radmin, VNC itp.
6
Znalazłszy port jest otwarty, można spróbować się do niego podłączyć. Najprawdopodobniej zostaniesz poproszony o podanie hasła, ale czasami administratorzy nie zmieniają stojący domyślnie. Na przykład, dla popularnego programu Radmin (port 4899) domyślnie hasło 12345678 lub 123456789.
7
Istnieje wiele programów, które pozwalają wybrać loginy i hasła do podobnych serwisów, ale trzeba wiedzieć, że takie działania są nielegalne i karane przez prawo karno. Dlatego pracuj z portami, połączenie z którymi administrator serwera zezwala. Na przykład, ftp przy użyciu tego protokołu można z powodzeniem pobierać duże ilości danych, przeglądać dostępne, aby wyświetlić pliki. Dobry klient ftp jest w popularnym menedżerze plików Total Commander.