Jak podłączyć silnik na 220 v

Zwykły 220-woltowy elektrycznej w warunkach domowych jest najbardziej dostępnym źródłem zasilania dla urządzeń elektrycznych. Jedne silniki elektryczne mogą pracować z nią bezpośrednio, inni do zasilania z sieci potrzebne są dodatkowe elementy i podzespoły.

Instrukcja

1
Jednofazowy asynchroniczny silnik elektryczny przeznaczony na napięcie 220 V. wystarczy Go podłączyć do sieci. Pamiętaj jednak, że prostota podłączenia silnika tego typu owija się dużym minusem — niskim współczynniku sprawności.
2
Dwufazowy silniki, zwane inaczej włączać i wyłączać procesor, wymaga do pracy dwóch części: papierowego kondensatora na napięcie co najmniej 500 W (pojemność podana w książce telefonicznej lub bezpośrednio na silniku), a także w niektórych przypadkach — autotransformatora obniżającego, ponieważ większość z tych silników jest na napięcie 110 V. Na tę z uzwojeń, która jest przeznaczona na bezpośrednie połączenie, możesz to napięcie bezpośrednio, a pozostałe — przez podłączony szeregowo z nim kondensator. Zastosowanie jakichkolwiek innych kondensatorów, oprócz papierowych, nie jest dozwolone.
3
Trójfazowe silniki do pracy jako skraplających nie są przeznaczone. Użyj ich w tym charakterze tylko przy bardzo małym obciążeniu na wale, w przeciwnym razie zatrzyma się, i uzwojenia spalić znacznie od przeciążenia. Przy obciążeniu znamionowym przesadzajmy taki silnik tylko od prawdziwej sieci trójfazowej.
4
Do podłączenia uniwersalnego silnika (коллекторного z sekwencyjnym wzbudzeniem) połączyć szeregowo uzwojenie wzbudzenia i miejsc kolektorów щеточный węzeł. Następnie, wstępnie нагрузив wał silnika mechanizm, wspólnie z którym będzie pracować (jest to warunek konieczny), złożyć na ten spójny łańcuch napięcie zasilające.
5
Rozdzielacze, silniki prądu stałego, zazwyczaj niskiego napięcia. Aby włączyć silnik 220-вольтовую sieci, skorzystaj z odpowiedniej opcji zasilania, w skład którego wchodzą transformator i prostownik.
Należy zwrócić uwagę
Nie należy dotykać części czynnych będących pod napięciem. Uważaj też urazami mechanicznymi. Podawać na silnik napięcie, do którego jest on przeznaczony.