Jak napisać skargę
W celu przeciwdziałania niesprawiedliwości w stosunku do siebie ze strony organów państwowych lub prywatnych osób istnieje narzędzie ochrony – skarga. Przy jej ustalaniu należy uwzględnić szereg wymagań.
Instrukcja
1
Trzeba poprawnie i wyraźnie określić w prawym górnym rogu, mniej więcej w połowie strony, do kogo kierowana jest skarga z nazwą organu administracji publicznej, organizacji lub nazwisko, imię, drugie imię swojego stanowiska lub osoby prywatnej. Poniżej podać nazwisko, imię, imię ojca, adres obywatela, składającej zażalenie.
2
Poniżej, na środku arkusza, napisać słowo „Skarga”, z wyraźnym wskazaniem na organ lub osoba, działania którego należy się odwołać. Na przykład, „Skarga na czynności wykonawcy państwa”. Tekst skargi należy rozpocząć od wyjaśnienia rzeczywistości powstały okoliczności, z podaniem, jeżeli to możliwe, numerów dokumentów. Jest to konieczne w celu szybkiego reagowania organów wykonawczych.
3
W treści reklamacji należy trzymać się zwięzłość i konkretnie wskazywać na popełnione przeciwko tobie naruszenia. W ten sposób powstaje pełny obraz zgłoszonych roszczeń. Należy stosować przypisy do kodeksu CYWILNEGO federacji ROSYJSKIEJ, postępowania cywilnego federacji ROSYJSKIEJ i inne państwowe dokumenty, to pomoże poprawnej i sprawnej odpowiedzi na zgłoszone roszczenia. Na przykład, „państwowym wykonawcą zostały naruszone moje prawa w części art. nr… kodeksu CYWILNEGO federacji ROSYJSKIEJ” lub „zgodnie z kodeksem postępowania cywilnego federacji ROSYJSKIEJ art. nr… moje prawa zostały naruszone”.
4
Na koniec należy wskazać, że chcesz dostać po rozpatrzeniu skargi. Obowiązkowy punkt, w którym potwierdzasz czynione roszczenia. Na przykład, „proszę uznać działania organu władzy publicznej niezgodne z prawem”.
5
W załączniku do skargi приобщите kopie dokumentów, które uważasz za potrzebne przy jej rozpatrzeniu, w ten sposób, odpowiedzialnej strony będzie pełny obraz wydarzeń. Zaznacz datę, podpis i napisz nazwisko z inicjałami.
Należy zwrócić uwagę
Należy stanowczo domagać się znak o otrzymaniu skargi przez organ państwowy. Nie godzić się na jej przyjęciu bez tego.
Porada
Skargę można złożyć zarówno osobiście, jak i przez upoważnione osoby, przy czym musi być postawiony znak o jej otrzymaniu na drugim egzemplarzu, lub wysłać pocztą listem poleconym z potwierdzeniem. Należy rozumieć, że być może organu nadrzędnego nie został powiadomiony o wykonywanych działaniach jego podwładnych, dlatego trzeba kontrolować przebieg przeglądu swoich roszczeń.