Jako odprawy skuter
Rosyjscy obywatele mogą kupić skuter znanych zagranicznych producentów w prywatne użytkowanie na dwa sposoby: kupić go samodzielnie w podróży za granicę lub zwrócić się do firmy, specjalizującej się w dostawie i sprzedaży tego typu samochodów w Rosji. Dodaj tu jeszcze i dealerów znanych firm, które otwierają sklepy w całym kraju.
Instrukcja
1
W pierwszym przypadku, wszystkie procedury celne dotyczące przywozu i rejestracji pojazdów śniegowych przyszły właściciel będzie musiał przejść samodzielnie. Odprawa celna rozpoczyna się przy jego imporcie i dostarczaniu organom celnym deklaracji.
2
Według HS federacji ROSYJSKIEJ skutery śnieżne odnoszą się do pozycji 870310100 jak pojazdy przeznaczone do poruszania się po śniegu. Celna cło na ten rodzaj techniki samochodowej wynosi 5%, który jest obliczany od jego kosztów (rachunki, dokumentacja techniczna), koszty wysyłki i ubezpieczenia.
3
Ponadto, będziesz musiał zapłacić za czas przechowywania pojazdów śniegowych na terenie urzędu celnego, dopóki nie dostaniesz dokumenty na niego. Wszystko to w konsekwencji przekłada się na znaczną kwotę, straty czasu i nerwów, więc niektórzy właściciele skuterów śnieżnych słusznie uważają, że bardziej opłaca się rozebrać i wwieźć do kraju jako części zamienne
4
Do odprawy celnej wystarczy okazać paszport na pojazd i potwierdzenie głównej opłaty skarbowej, po uzyskaniu jej pracownik urzędu celnego, który obliczy sumę płatności. W rzadkich przypadkach wymagane jest okazanie skuter do obejrzenia w takim razie koniecznie zrób kopię sporządzonego aktu, może się przydać na stanowisku.
5
Pierwszy skuter został opatentowany w Kanadzie w 1916 roku. Od tamtej pory Kanada jest uznanym liderem w produkcji skuterów śnieżnych. Nowoczesne modele dostępne są dziś w zasadzie czterema wiodącymi producentami: Polaris Industries (USA), Arctic Cat (USA), Bombardier (Kanada), Yamaha Motor (Japonia). Znana jest również specjalistyczna firma Alpina Snowmobiles (Włochy), która produkuje wyłącznie skutery śnieżne. Krajowe skutery „Tajga”, „Ryś”, „Buran” również cieszą się dużą popularnością i nie są gorsze od zagranicznych odpowiedników.